Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én akarok felmondani,...

Ha én akarok felmondani, akkor mi a különbség abban, hogy beintek és távozok, vagy kulturáltan megírok egy felmondólevelet?

Figyelt kérdés
Természetesen a jogi különbség érdekel.
2011. jún. 8. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy "beintek és távozok"?

A különbség leginkább annyi, hogy csak úgy távozni jogellenes, és egy munkaügyi perben jó sokat buksz miatta...

Munkaviszony megszüntetése rendes vagy rendkívüli felmondással, vagy közös megegyezéssel lehetséges.

Kivétel ez alól, ha még próbaidős vagy, akkor lehetséges indoklás nélkül csak úgy kilépni.

2011. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De még hiányos a tudásom. Én akarok felmondani, mert van másik melóm. Ha ma este felhívom a főnököt és azt mondom neki, hogy holnap már ne számítson rám, akkor a bíróságon pontosan mit bukhatok?

Szóval semmilyen körülmények között nem vagyok hajlandó a felmondási időt letölteni.

2011. jún. 8. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A felmondási időt (ami legalább harminc nap) kötelező letölteni. Kérésre a munkáltató a munkavégzés alól felmentheti a munkavállalót - de nem valószínű, hogy ebbe beleegyezne.

Ha a felmondási idő alatt munkavégzésre nem jelenik meg a munkavállaló, akkor a munkáltató követelheti a felmondási időre járó átlagkeresetet, és az esetlegesen ez által felmerült kárát is meg kell téríteni. Emellett természetesen a munkaügyi perrel kapcsolatos költségeket is megítélhetik a munkáltatónak egy esetleges eljárás során.

Mindenképp érdemesebb lenne a közös megegyezéssel próbálkozni szerintem...

2011. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen! Ez már mindent kimerítő válasz volt!


Jó éjt!

2011. jún. 8. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!