Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla mennyire értelmes?

Magyar vizsla mennyire értelmes?

Figyelt kérdés
Egyik kedvenc fajtám, és ha ilyenem lesz, szeretnék neki trükköket tanítani. Többen mondták, hogy okos, de makacsak, és sok vagyis több türelem kell hozzájuk. Ez mennyire igaz?
2010. máj. 20. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Okos kutyusok, viszont lakásba nem ajánlanám őket, mert azt tudom, hogy nagyon nagy a mozgásigényük! Szerintem ha eleget foglalkozol velük, akkor nem lehet baj! Illetve minden kutya makacs egy kicsit!
2010. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, elég nagy kertem van, plusz kb 100 méterre egy nagy erdő, és lejjebb egy iszonyú nagy füves dombos rét, szóval lenne időm is, meg hely is foglalkozni vele.
2010. máj. 20. 16:10
 3/9 anonim ***** válasza:

A magyar vizsla nagyon értelmes, könnyen tanítható fajta.

Mellesleg én lakótelepen élek, csak a környező házakban három magyar vizsláról tudok. Nincs velük semmi gond. Bár folyton lent találkozom velük, rengeteget sétálnak.

2010. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Iszonyat intelligens, könnyen képezhető, bár kell hozzá türelem, de meghozza a gyümölcsét.:)
2010. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

nekem 5 hónapos a magyar vizslám.


egy tünemény! imádom! külön egyéniség. nagyon értelmes, sokszor emberi kifejezést látok a képén. gyorsan tanul, néha tényleg makacskodik, de türelemmel és jutifalattal meg lehet törni :)


tényleg nagyon szeret sétálni, játszani, futkározni, de van, hogy egész délelőtt a napon sütkérezik, lustálkodik. viszont az emberi társaságra nagyon nagy igénye van, ha sokáig egyedül van, unatkozik, és olyankor ássa fel a kertet.


nekem első kutyám, ezért elvittel iskolába, így legalább más kutyákkal is sokat lehet együtt.

2010. máj. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Imádni valóan értelmesek. Nekem lassan másfél éves a vizsim. És egyszerűen emberi már néha. :) Nekünk az udvaron van tartva szoktam vinni pórázon a városba ott ismerkedünk más kutyukkal. Valamint 2házra van egy nagy erdő ide járunk póráz nélküli vágtákra. :)
2010. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 RastaMama ***** válasza:

Az jó, ha van kert, de semmiképp se korlátozódjon erre a területre a kutya élete. Ettől függetlenül el kell hordani sétálni az ingerek, szagok és a kielégítő mozgás végett. Különben amilyen okos, rosszalkodni fog. Rengeteg esze van, de ha nincs lefárasztva, akkor rombol. Nagyon okos, könnyen tanítható. Az enyém most múlt 1 éves, és még mindig nem tudok betelni vele. Nagyon nagyon következetesnek kell lenni vele, különben nehéz képezni.

És akárki akármit mond, mi panelban tartjuk, ahogy a környéken még sok más vizsit. Semmivel sincs rosszabb élete, mint egy kertbe zárt szerencsétlen blökinek. Naponta több órát sétálunk, vagy ha erre nincs időnk, akkor azt a viszonylag keveset nagyon intenzív mozgással töltjük. Tehát ha csak simán sétálunk, akkor mondjuk napi 2-3 óra, ha ennyi időnk nincs, akkor napi 1-2 óra dombra futás. Itt van a sétahelyen egy pofás kis domb, visszük a labdáját vagy a frizbijét, és a domb tetejéről dobáljuk le neki, és hozatjuk vissza vele. Ettől rendesen le van mozgatva.

2010. máj. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

itt van két hasznos link még:


ez egy elég jó leírás a vizsla jellegzetes tulajdonságairól:)


[link]



ez pedig a tanításhoz jó olvasmány:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
kösz
2010. máj. 25. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!