Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt valakinek szívférges a...

Volt valakinek szívférges a kutyája már?

Figyelt kérdés

Sajnos az enyem szivferges. Penteken kapta meg az elso kezelest. Viszont ma remegett, nyuszogott szegenykem. Vittuk is egybol a klinikara, ahol 5szurit es infuziot kapott. Holnap visszuk vissza a mi orvosunkhoz, aki kezeli.

Még 2 ilyen kezeles lesz neki, ami megint altatas kozben fog megtortenni.

Most faj neki nagyon a fekene, ahova kapta ezt a szivfereg irtos injekciot penteken, nagyon sir amikor felkel, le se ner nagyon fekudni, ha felkel..

Tapasztalatok? Nektek is ilyen volt a kezeles? Elvileg augusztusban lesz az utolso kezelese.

Remelem kibirja! 3eves lesz a kis vacak, nem volt tunete, vervizsgalaton derult ki.. :(

Koszonom elore is, ha megosszatok tapasztalaitokat!

Fajdalomcsillapitot kap a kutya, naponta 2x kell, de mondta penteken az orvosa, de ha nagyon rosszul fest, kaphat 3 is. Ma kapot reggel egyet, aztan 12korul egyet es 13-14ora kozott megkapta a harmadikat is... Utana 6-kor vittukna klinikara..



2017. júl. 2. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
2017. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszonom, ezt lattam korabban is.

Leginkabb tapasztalatok erdekelnenek, kinek, hogyan viselte a kedvence a kezelest, illetve mik voltak (ha volt?!) a tunetei?

2017. júl. 2. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" bőrférges a kutyám, de a dokival beszélgettem és ő mondta, hogy volt már szívférges esete is. Tünete nem volt a kutyának, ott is csak egy vérvizsgálaton derült ki.
2017. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A tuneteket tudom, kohoges stb..

Engem az erdekel igazabol, hogy akik ebben a betegsegben szenvednek, hogyan reagalnak a kezelesre...

2017. júl. 3. 00:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Az injekciókra úgy tudom, elég rosszul. Youtube-on nézelődhetsz, van, ahol leírja a feltöltő, hogy konkrétan milyen kezelést kapott a kutya.
2017. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kolléganőm kutyája volt szívférges, rosszul viselte a kezeléseket, egyszer a szíve is leállt közben.


Nem tudom felétek mennyi a kezelés, de ő 300 felett fizetett, mire kikezelték a kutyát.

2017. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

No, kigyogyultunk belole! :)

Koszonom mindenkinek a valaszat!

Nekunk kozel 200ezer volt mindenestul.


Egy kis beszamolo:Az elso kezelest (ahogy irtam is), nagyon rosszul viselte. Elvileg azert, mert mar az elso kezeles rengeteg szivferget elpusztitott benne. Utana ra egy honapra kapta a kovetkezo kezelest, es rá masnap az utolsot (ezeket is altatassal). -> Ezt a két kezelest annyira jol viselte, hogy egyaltalan nem is kellett adni neki fajdalomcsillapitot utana, viszont egy honapig meg nem mozoghatott, "ketrecfogsag" volt, aminek annyira nem orult, de ez a kezelessel jar.


Ajanlom mindenkinek a teszt elvegzeset, illetve a fertozes megelozeset, mert sokkal jobb (es olcsobb) megelozni a bajt! :)

2017. okt. 1. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat! Örülök, hogy kigyógyult a kutyus. :)
2017. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bigyusz222 válasza:
Az ország melyik féltéken laksz? Hol történt ez az eset?
2018. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pest megye, a kutya viszont Ceglédbercelről van. ( Doki állítása szerint benne van a pakliban, hogy már akkor szívférges volt ).

Viszont ez nem nagyon számít, hogy hol laksz, ahol megjelenik a szúnyog (márpedig mindenhol vannak), ott már ki van téve az állat ennek a betegségnek, amit meg lehet előzni gyógyszerekkel, amit az állatorvosnál kell venni folyamatosan. :)

2019. jan. 26. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!