Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutyáról vélemények?

Moszkvai őrkutyáról vélemények?

Figyelt kérdés

Őrző védő kutyát szeretnék venni,és a moszkvaira gondoltam...

Nehez nevelni?

Egy gazdaság kutyának tartják a gazdák?

Minden észrevétel erdekelne

Tudom hogy az internet tele van ilyenekkel,de engem a gazdák vagy a kutyát jol ismerők véleménye erdekel:)



#őrző-védő #moszkvai ôrkutya
2017. júl. 4. 16:43
 1/7 A kérdező kommentje:

És meg annyi hogy ugy "pénzben" mennyi?

Ugy ertem hogy kaja,szorapolas stb

Beaglem volt eddig meg rotim,ott nem voltak komolyabb költségek,ezért is szeretnem ezt külön megkerdezni

2017. júl. 4. 17:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Kutyaiskolában nálunk volt egy a csoportban.

Az elején sokat szenvedtek a neveléssel és teljesítményben is csak a középmezőnyben voltak. Jelenleg 3 vagy 4 moszkaija van és azt mondta hogy az összessel nehéz volt a kezdet.

2017. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

*egygazdás

Igen,arról hallottam hogy nehez nevelni

2017. júl. 4. 21:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is van és elég önfejű kutya. A miénk két éves, elég szeleburdi. :) Járt kutyaiskolába, nem volt olyan nehéz tanítani, szót is fogad, de sokszor például megmagyarázhatatlanul ugat (éjszaka). :/ Ugyanakkor éber és tekintélyt parancsoló.
2017. júl. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 alice_L ***** válasza:
100%

Igen is meg nem is. Nem nehéz nevelni, de nem lehet NJ vagy mali modellre épulo nevelést ra eroszakolni. Ha megtalaod a hangot egy moszkvaival, a csillagokat lehozza az égrol neked.

Franciaorszagban élek, itt nyomkovetésben 4 szint van (alap, 1, 2, 3) a moszkvaim elvitt a legmagasabbra, ahol nincs elsokutyas, sot tobb évtizedes tapasztalatu csapat nélkul masodkutyas sem. Meg ott voltam egyedul én és a moszkvaim (jol megismerték a fajtat). Gyorsan tanul, lassan felejt, az edzési hibakat konnyu igazitani, ahol a tobbi bestresszel, a moszkvai a fulét hegyezi. Néhany obedience vizsgat is letettem vele, csak ugy, mert vele nem volt nehéz.


Egygazdas.

Idobe telik mig elfogadja hogy mas kinyissa a terét, de ha el van fogadva, akkor az teljesen.

Ha nincs elfogadva, barmit teszel egy ismerost utal, valaszinu igaza van, olyat érez, szagol, amit te nem.

Valasom utan a haloszobaban leszedte rolam az élettarsam az elso évben, ki kellett zarni a kertbe. Masodik és harmadik évben nem volt probléma. Kovetkezo, jelenlegi élettarsamra mar csak ramorgott és szurosan nézett az agy mellett ulve, ennyi elég is volt. par honap alatt elfogadta, talan kora miatt is, most a moszim 12 éves.


Ezzel egyutt, egy pluss kutya, barmit elvisel azoktol akik szerinte a haza népe. Agyon szocializaltam, mindenki simogatta, jatszott vele, ezzel egyutt nagyon jol oriz.

2019. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már! Mintha a gyakori tiltaná, hogy kifejezetten tenyésztők ide írjanak. :) Ezt most nem gondoltad át.


De, hogy a témához szóljunk hozzá: akkor szerinted is inkább egy orosz fekete terrier, mintsem egy moszkvai őrkutya?

2019. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs mindenkitől az előbbit nem ide szántam!
2019. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!