Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt könnyű tanítani?

Dobermannt könnyű tanítani?

Figyelt kérdés
Feladatokra,(hozd ide/vissza, ilyesmi.) Hamar megérti a dolgokat?
2010. máj. 20. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A dobermannokat mint midnen kutyát lehet tanítani. DE! Fajtájából eredendően erősebb* vezér kell számára. Ennél a kutyafajnál nincs lehetőség arra, hogy ő legyen a falkavezér a családban, főleg ha ksgyerek is van.

*: Az erősebb vezér alatt nem azt értem, aki veri a kutyát. Egyszer kétszer a fenekére lehet csapni(sosemkézzel. a kéz mindig ad, és sohasem bánt) de ez a maximum. Többet érsz el, ha a rossz dolgokat figyelmen kívül hagyod, a jókat viszont jutalmazod.

2010. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyát könnyen lehet tanítani ha foglalkozva van vele! De a Diberman nagyon értelmes kutya szóval minden bizonnyal...:D
2010. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dobermann*
2010. máj. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én sosem bántok semmilyen élőlényt. Én csak a pozitív megerösítésben hiszek!
2010. máj. 20. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Ha kell adok egy MSN-t vegyél fel(ha meg van a kuyto) mivel van már kk engedélyem így tudok segíteni, tanácsokat adni
2010. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon okos és értelmes fajta. Nemhogy könnyen tanul, de igényli is a tanítást, a feladatot. Szerintem az egyik legjobb ÖV kutya.

Tapasztalt kutyásnak való, vagy kutyaiskola (nem a szöges fojtós-kiabálós verziójú).

Fontos, hogy jó helyről vedd, mert sajnos előfordulnak idegrendszeri problémák, illetve diszplázia. Olyan 80e Ft-nál kezdődik egy normális dobi.

A hozzáállásod tetszik, pozitív megerősítéssel sokkal többet ki lehet hozni a kutyából, mint keménykedéssel, üvöltözéssel, veréssel.

Nézd meg ezt a videot, én tátott szájjal bámultam. Erre képes egy dobi:)

http://www.youtube.com/watch?v=zwJgnBQiJho

2010. máj. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. máj. 21. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!