Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt télen odakint...

Dobermannt télen odakint lehet tartani?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha nagyon mínuszok vannak behoznám a lakásba, de nappalra kint maradhatnak?
2011. okt. 23. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tud mozogni, és van neki egy bélelt kutyaháza, akkor igen. (a szalma kiváló)
2011. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

a kutya vagy benti vagy kinti legyen, ne csináld azt, hogy estére beviszed és napközben kint hagyod, megfagy szerencsétlen

gondolj bele, ez olyan mintha éjszaka bent aludnál és utána egész nap kint kéne fagyoskodnod a hidegben, neked se tetszene

2011. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
és ezt állatorvos mondta nekem
2011. okt. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én rövid szőrű kutyát biztos nem tartanék kint, egy dobermannt is bevinnék. Kint csak hosszú szőrű jöhetne szóba nálam! Persze sokan tartanak kint rövideket is!
2011. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, ha van széltől védett szigetelt háza.
2011. okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

el kell dönteni h benti v kinti legyen. az évek alatt kialakul, h ha csak bent van, nem alakul ki olyan aljszörzet ami melegitené kint télen.


szoval vagy csak bent, v csak kint. bélelt kutyaháza legyen, legyen valami a bejáratán, szönyeg vagy valami. az emberek nem 1-200 éve tartanak kutyát, és eddig sem fagytak meg. meg lehet nézni falun is, az ottani kutyák sem fagynak meg, pedig nem jellemzö a szobakutya kisebb falvakban. ahogy már elöttem is irták, szalma a megoldás. vadászkutyák, vizslák is tökéletesen elvannak ha bevackolják magukat egy nagyobb szalmabálába :) nem olyan régi divat ez h a kutyát még a széltöl is óvni akarják egyesek

2011. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kint maradhat. HA van ólja, akkor behúzódik. Nekem például a vizslám a mínuszokban is kivitte a plédeket stb. és a sima deszkára feküdt. Csak egy pár éve lett a divat a bent tartás. Jolvan tudom, hogy ugyse rossz, de simán kint maradhat
2011. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy aljszőrzettel rendelkező dobermann nem felel meg a fajta standard-nek. Ugyanis nekik nincs aljszőrzetük. kibirja a telet persze, csak nem érdemes kockáztatni, mivel az izületei rovására mehet a későbbiekben. Ha semmiképp nem mehet be a házba, akkor egy garázs, melléképület legyen, ami azért télen is van 15 fokos.
2011. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha lakásba nem is, de fagymentes helyre, pl garázsba, pincébe bevihetnéd éjszakára, mert a +20-ból a -10-be elég drasztikus. Nappalra is legyen ólja, ahova bemehet, lehetőleg sima tégla alakú, csilivili csúcsos háztető nélkül, szőnyeg- vagy pokrócdarabbal fedett bejáratú, hogy be tudja szuszogni magának.

Úgyis látni fogod, hogy mennyire fáznak a kutyáid, cselekedj aszerint.

2011. okt. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha a kutyaháza meleg bélelt,akkor lehet.Dobberman rövidszőrű ezért fázik ,asszem.
2011. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!