Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya illik hozzám?...

Melyik kutya illik hozzám? (Feltételek lent! )

Figyelt kérdés

Mindenképpen fajtatisztát szeretnék!


Ezt tudnám a kutyusnak biztosítani:


-ár 100-120 ezer+az egyéb kiadások

-panelban lakunk

-van egy macskánk de vele nem muszáj hogy jóba legyen (el tudjuk őket szeparálni)

-reggel 1ó séta délután 1,5-2ó séta este fél-1ó séta és rengeteg itt a füves terület és park ahol póráz nélkül lehetne

-hétvégente mennék vele kirándulni

-jó lenne ha szeretné a vizet de ez nem lényeges

-sokat tanítanám és rengeteg kutyás ismerősöm van akikkel tud játszani

-imádok a kutyákkal labdázni tehát sokat futtatnám

-nem szeretem túl pici kutyikat pl csivava de túl nagy kutya se lenne jó mivel panel egy közepes testű tökéletes lenne

-szőr fésülés mindegy de jó lenne ha nem kéne kozmetikushoz cipelni

-ne legyen beteges fajta

-legyen játékos és bújos

-nagyon ragaszkodjon a gazdihoz

-suliba járok 7:40-14:00 kb egyedül lenne de még kicsi meg tudjuk oldani

-volt már kutyánk egy keverék de őt nem igazán én neveltem

Kb ennyi


Kutyák amik tetszenek:border collie,cavalier king charles spániel,beagle,talán havnese,magyar vizsla,labrador,golden,husky bár tudom ezepk nagy kutyák,most ennyi jutott eszembe de még ajálhattok mást is!


Köszönöm aki végigolvasta és kérlek válaszoljatok!!!



2017. júl. 5. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
4%

"suliba járok 7:40-14:00 kb egyedül lenne de még kicsi meg tudjuk oldani "

És ha megnő akkor már nem?

Illetve azt is vedd számításba, hogy továbbtanulsz, esetleg másfelé lesz munkád mint ahol laksz, elköltözöl otthonról stb. Ez esetben mi lesz a kutyával?

2017. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

A felsorolt fajták közül a havanese és a többi bichon, valamint a cavalier megfelelőek lehetnek számodra. A többi felejtős, különösen a border és a husky, ami kizárható.

Hogy kapsz-e 100-120-ért bichont vagy cavaliert, az már kétséges, lehet, hogy még gyűjtened kell rá. Inkább 150-200 körül lehetnek.

Lehetne még közép uszkár is, bár időnként kozmetikázni kell (de bichonokat is).

Jó tenyésztőtől vedd, akkor várhatóan nem lesz beteges.

2017. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
34%

Én is kizárnám a border collie-t,magyar vizslát,labradort,goldent,husky-t a rengeteg mozgásigényük miatt.

Talán a cavalier king charles spánielt ajánlanám, mert más állattal általában könnyen kijön, kis lakásban is jól érzi magát, nyugodt és barátságos természetű, könnyen tanítható(pl. szobatisztaságra), játékos, szeret labdázni és ha otthon megfürdeted, kikeféled, levágod a körmét(kb. heti egyszer), akkor csak ritkán kell kozmetikushoz vinni :)

2017. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

Cavalier vagy a bichonok lennének jók.

Nagytestű kutyáknak nem elég napi egy két óra sétálgatás.

De bichon inkább 150-200eFt környékén van, cavalier pedig 200-250 fölött.

Ennyi pénzből inkább hozz ki két menhelyest.

2017. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Kutyák amik tetszenek:border collie szerintem Őt zárjuk ki, bár lehet lakásban is tartani, de nagyon nagyon sok foglalkozást igényel... cavalier king charles spániel Ő jó lehet, igazából majdnem mindennek megfelel csak drágább. beagle: Szerintem Ő nem annyira lakásos kutya, de Ő is jó lehet, csak lépcsőzni nem tud, úgyhogy ha lift az nincs akkor olyankor cipelni kell. havnese : teljesen ideális. magyar vizsla: nem tudom. labrador,golden: határesetek, de Ők sem lépcsőzhetnek sokat. husky: szerintem Ő nem jó panelba, vagyis nagyon nagy munka van vele úgy. És a macskával is nagyon nehéz összeszoktatni ezt a fajtát.


Én leginkább amúgy a közép uszkárt tudnám ajánlani. Igazából az összes pontnak megfelel.

Egyedül az árához kéne még gyűjtened, illetve a szőrét néha nyírni, de ha sportosra nyírod akkor azt könnyen otthon is megcsinálhatjátok.

Nagyon nyugott és okos fajta, a vizet is imádja.

2017. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

A bichon vagy a cavalier megfelelő lenne, viszont őket igenis kell kozmetikushoz "cipelni" 1-2 havonta.


Ha a havanese bichon érdekel, tudok ajánlani tenyésztőt, ahol most van alom és árban is az kb amit keresel. Kicsi kennel, de a kutyák szűrtek, tenyészszemlések, egészségesek. Írj nyugodtan privit ha érdekel.

2017. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nekedcsakvalaki ***** válasza:
24%

A cavalier,havanese vagy esetleg a beagle lenne jó.Nekünk lakásba volt cavalierünk,de nem sokáig és nem volt vele bajunk viszont mamáméknál beagle van és mint a kezesbárány még lakásban is tarthato(sok-sok sétával)

Az hogy szereti-e a vizet az attol függ,hogy tanitod,és energia szinttol is függ.Az én staffim nem mert bemenni a vizbe,de a slagot nagyon szerette.

A betegség attol is függ,hogy jo tenyésztötöl veszed-e,mert sok kutyánál van genetikai betegség.A macskát megtudod oldani egy kis neveléssel.Ha ceasar millan sorozatát nézed és megérted,ugy tanitod azok az elvek a lapján jó kutya lessz és nem lesz vele semmi bajod,bár nem mondom,ha nem ugy tanitod akkor sok bajod lesz vele,de ez energiaszint függö is nem csak fajta.

2017. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én neked inkább Jack Rossel-t ajánlom az jól illene hozzád. Nem is az a nagyon kicsi kutya de nem egy óriás viszont simán játszik veled és imádná a szabadban futkározást.
2017. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet , hogy már későn írok,de nekem is a Jack Russell jutott eszembe!Iszonyatos játékos és az enyém labdamániás is.Jól és könnyen lehet tanítani.Ha egyedül hagyod nem nagyon fognak balesetek történni,max. egy szőnyeg széle meg lesz rágva.6-8 hetesen egyedül is volt itthon.Remélem még nem késő!!
2017. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!