Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata kölyök kutya és kis cicák összeszoktatásában?

Figyelt kérdés

tegnap előtt hoztunk egy 9 hetes keverék kiskutyát, úgy hogy van négy szintén 9 hetes kiscicánk meg az anyukájuk. kintiek, szóval nem velünk vannak egy térben egész nap.

hogyan segítsem az összeszokásukat? eddig valami ilyesmi a helyzet: az idősebb macsek morog rá és mérgesen lesi (ő még ismerte a régi kutyánkat, akivel nem volt konfliktusa, de mivel fogadott macsek nem tudom hogy más helyen volt e valami) . ha a kicsik hallják az anyjukat morogni elszaladnak, vagy fújnak egyet és úgy szaladnak el. ha egyedül vannak vagy csoportosan vagy egyesével megközelítik a kiskutyát, de szintén elszaladnak ha játékosra veszi a formát és megindul feléjük..ilyenkor megpróbálja kergetni őket, de eddig rászóltam hogy nem szabad. lehet korai ilyen következtetést levonni, de úgy érzem érti, mert sokszor vissza ballag mellém leül, vagy bekéretőzik az ölembe és onnan nézi őket. egyik délután amíg a kutyi elaludt a napozóágyban az egyik kismacskával elkezdtem mellette játszani, majd ő is elaludt így lényegében egymás mellett aludtak, még a mancsuk is összeért :) viszont amint felébredt a kiscica fújt egyet leugrott és kicsit távolabb leült és onnan figyelte.

tegnap este kaptak féreghajtót májkrémben, és egy kupacban voltak mindannyian és úgy nyalták le a saját adagjukat. (kivétel az anyacica)

ahonnan a kutyát elhoztuk nem ismerik a macskákat, mert a környéken senkinek sincs. így van esély hogy összeszoktassam őket?

eddig jól halad az ügy, vagy valamit elbénázok? jól teszem ha rászólok mikor szaladni akar utánuk? az idősebb macska változni fog, és csak azért ilyen mert félti még a kölykeit is? nem szeretnénk ha ez miatt elmenne tőlünk, 1 éve szegődött hozzánk de nagyon megszerettük. alapból egy barátkozós dörgölőzös macska.

ja a kutya méreteit tekintve pont akkora mint a kiscicák, tacsi keverék.

tippeket, és sztorikat szívesen várok, hogy sikerüljön, mert még soha nem szoktattam össze macskát kutyával.

előre is köszönöm :)


2017. júl. 6. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Kölyök kutya és kölyök cicák össze fognak szokni könnyen. Legyenek sokat együtt. A kutyusnak pedig a kezdetektől tiltsd, ne engedd, hogy kergesse a cicákat, vagy túl erősen harapdálja őket játékból.
2017. júl. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!