Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hány? Hogy szoktassam...

Mitől hány? Hogy szoktassam le a habzsolásról?

Figyelt kérdés

Négy hónapos keverék kutyám (puli anya) többször is hány, van, hogy egymás után két nap is. A hányadék legtöbbször az, amit megevett előtte pár órával. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy mennyi hányás az, ami már kóros? Úgy értem naponta.

Amúgy jókedvű, utána eszik, futkároz, és szerintem ez is az egyik baj. Amikor a macskákat enni látja, azonnal elveszi tőlük az összes ételt, utána meg játszik, szaladgál, ugrál. Az a véleményem, hogy nem tudja normálisan, mert olyan gyorsan megeszi, hogy szinte meg sem rágja. Nagyon aktív kutya, néha csak szórakozásból fut iszonyú gyorsan ide-oda.

Ezután volt az már két nap, hogy visszajött a kaja. Szerintetek is a habzsolt étel az oka? Hogy lehetne rávenni, hogy lassabban egyen vagy legalább ne futkosson tele gyomorral?



2017. júl. 4. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A kölykök evés után a legaktívabbak.

Vagy szerezz habzsolás elleni tálat, vagy tegyél a tál közepébe akkora követ, amitől még ki tud mellette ételt szedni.

2017. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tegyél valamit a tál közepére, az lassítja kicsit a habzsolást, illetve szedd több részre a kajáját, így nem tud egyszerre annyit bekebelezni, kevésbé bántja a pocakját. Az ételt akár olyan játékba is beteheted (Kong), ahol eltart egy ideig, míg kiszedi belõle (plusz, stimulálja az agyát és lefoglalja). Valamint nem ajánlatos közvetlenül evés elõtt és után mozgatni. Neked kell gondoskodni arról, hogy nyugisabb legyen (történjék ez lemozgatással, sétával, agytornával, vagy a nyugalom tanításával). Ha a macskák esznek, elzárni a kutyust, engedély nélkül ne egyen.
2017. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Próbáljuk tanítani, de a probléma nem az, hogy gyorsan eszik, hanem hogy nem rágja meg az ételt.

A mozgását nem tudom, hogy korlátozhatnám, mert udvari kutya és többnyire kint lakik. A macskálnak összegezni olyan helyen adni, ahova a kutya nem ér el. Az is eszembe jutott, hogy talán az étellel is gond lehet, nem vagyok benne biztos, hogy a száraz táphoz hozzászokott-e a gyomra.

2017. júl. 5. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!