Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya megfázik mivel...

Ha a kutya megfázik mivel lehet meggyógyítani?

Figyelt kérdés
Azt hiszem a kutyám egy kicsit megfázhatott, állatorvoshoz viszont jelenleg nincs módom vinni. Kérem aki tud segítsen!
2008. okt. 17. 15:50
 1/5 anonim válasza:
54%
Úgy tudom, az embereknek felírt gyengébb náthára való gyógyszerek alkalmazhatóak kutyánál is, de persze kisebb dózisban. Tartsd őt lehetőleg száraz helyen, kapjon elég folyadékot, de nem kell szobafogságra ítélni. Azért ha lehetőséged lesz rá, és nem szűnnek a tünetek, vidd el orvoshoz a biztonság kedvéért!
2008. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kamillatea, ha esetleg lázas is akkor adhatsz neki lázcsillapítót, de csak keveset, én a gyerekeknek való gyógyszert szoktam az állataimnak adni, eddig nem volt gond vele. De ha úgy látod komoly baj van akkor mindenképp vidd orvoshoz.
2008. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbáljuk! Amugy szerintem nincs nagy gond, csak egy picit szortyog néha, ezért gondoltam, hogy talán megfázhatott.
2008. okt. 17. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát.. nem tudom, jó ötlet-e állatorvos tanácsa nélkül embergyógyszert adni neki. Legalább telefonon konzultálj vele, mielőtt mindenféle gyógyszert kipróbálsz rajta!
2008. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyusaim mikor megfáztak ( kint rohangáltak a szakadó esöben, úgy kellett becipelnem öket mert annyira élvezték ) sajnos a pocijukra ment és belázasodtak, hasmenésük volt, az egyiknek úgy begörcsölt a hasa, hogy nem tudott lábra állni. Az állatorvos három nap alatt helyre hozta öket, antibiotikum, görcsoldó és vitamin injekciót kaptak. Akár az embernél, a kutyusoknál is ki kell kezelni a megfázást, bármennyire is csekély, hiszen náluk is vissza maradhat valami.
2008. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!