Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a szobatisztaság...

Hogyan tudnám a szobatisztaságra nevelni a kiskutyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég vettünk egy golden retriever kiskutyát. Jelenleg 9 hetes. Úgy van kialakítva a szobám, hogy 2 ajtó van benne. Az egyiken ki lehet menni a kertbe, a másikon a folyosóra. Mivel nyár van, és még kölyök a kutyus ezért egész nap nyitva van a "kertes" ajtó, hogy tudjon kedve szerint ki-be mászkálni. A szobámba még sosem pisilt vagy kakilt be. Sőt, velem is alszik és eddig az összes éjszakát kibírta. Viszont a folyosóra már 2x is odapisilt. Mikor először csinálta akkor nem láttam, de másodjára már rajtakaptam és kivittem az udvarra és ott folytatta.Ma pedig az történt, hogy egy teljesen másik szobába pisilt be. Fogalmam sincs, hogy jutott be és miért pont ott tette. Ő az legelső kutyám. Hogyan tudnám ránevelni a szobatisztaságra? Értelmes válaszokat szeretnék!

14/L


2017. júl. 6. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Még kölyök, nem tudja ezt szabályozni. Ha kint pisil nagyon dicsérd meg, ha bentre sikerül, akkor meg takarítsd fel. Ha rajtakapod, látod, hogy keresi a helyet, szólj rá, hogy NEM! és vidd ki pisilni. Idővel majd megtanulja.
2017. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Rendszeresen időközönként (kb napi 5x) vidd ki a kertbe akkor is, ha nem látod rajta, hogy pisilnie kell


Kinti-benti kutya lesz belőle?

2017. júl. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es: Köszi a választ!

2-es: Gyakorlatilag igen. Napközben kint lesz a kertben, este pedig bent velem. :)


Még írhattok válaszokat!

2017. júl. 7. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!