Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tápváltás? Mit tegyek? (Pro...

Tápváltás? Mit tegyek? (Pro plan, royal canin)

Figyelt kérdés
Hamarosan érkezik az új családtagunk, egy 2 hónapos szuka csivava. Amikor megbeszéltük először a tenyésztővel a részleteket, hogy mivel készüljek stb. Azt mondta, hogy Royallal eteti. Na én megvettem jó sokat, jó drágán belőle. Erre most pár héttel később szól, hogy átállítja proplanra. Na hát én meg nem szeretném ha az a rengeteg táp kukába kerülne. Meg a royal, mint fajtatáp alapból szimpatikusabb. Ha nálam lesz akkor ugyanúgy etethetem royallal, mert már ismeri vagy fokozatosan állítsam vissza keverve a kettő tápot?

2017. júl. 7. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább keverve állj át a te tápodra. Proplanból nem kell zsákkal venni. Vehetsz kevesebbet is belőle.
2017. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Alap esetben mindkettőnek a kukában lenne a helye és etethetnél normális táppal amiben a hús nem negyedrangú összetevő. Ráadásul egy csivavának még a szuperprémium tápokból is csak pár ezer forint a havi étkeztetés.
2017. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se royallal etess, az egy kalap szar. a brit care van ilyen árban és az sokkal jobb minőség mint a royal...
2017. júl. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Minden tápot tucatjával szidnak az emberek. Nem ez volt a kérdés.
2017. júl. 7. 22:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Megveszed a legkisebb kiszerelést abból a tápból amit most kap. Pár napig eteted vele aztán ha látod rajta, hogy kezdeti nehézségeken kezd túllépni és már nincs nyoma szeparációs szorongásnak akkor szépen fokozatosan elkezded adni a másik tápot. Az első 7-10 napban fokozatosan kevered és naponta növeled az arányokat. Először 10% az újból 90% a régiből és így tovább.


Azt is érdemes lenne megkérdezni a 'tenyésztőtől', hogy miért váltott tápot egy ilyen fiatal kutyánál aki még csak épp, hogy elkezdett tápot enni. Mert valami biztos indokolta, különben semmi értelme nem lenne.


[link] - Tudom, tudom neked "fajta" tápod van. Egy az egyben ugyan ez csak más a neve.

Bárki bármit mond a Royal nem jó táp és hidd el nem rosszból mondja mindenki, egyszerűen csak ez van túl reklámozva és egy hozzá nem értő számára ez elég lehet, hogy jónak gondolja.


[link]

Ez volt a legolcsóbb kiszerelés amit találtam. Ilyen áron nem hogy a legjobb prémium tápot megtudod venni, de még akár színhúst is. Az orijennek is ugyan ennyi a kiló ára ami a csúcs. Viszont abban nem vágóhídi hulladék, vagy másnéven húsliszt van hanem friss hús. Ráadásul a Royalban nem is a hús a fő összetevő és tele van gabonával még ízfokozóval.

Persze ezzel nem arra célzok, hogy dobd ki ezt és vegyél másikat, de ha elfogy akkor olcsóbban, sokkal jobb tápot is találsz.

2017. júl. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

"Minden tápot tucatjával szidnak az emberek. Nem ez volt a kérdés."


Talán ha vetnél egy pillantást az összetevőkre, akkor rájönnél, hogy nem azzal kéne etetni, amelyik tápnál a rizs és a kukorica van az első helyen (azaz abból van a legtöbb), mivel a kutya húsevő és a glutén hosszútávon nem tesz jót...


Lássuk csak, a top 3 összetevőt:


[link]

Összetevők: Rizs, kukorica, szárnyasfehérje (szárított), stb.


[link]

Összetevők:

Friss, csont nélküli csirkehús (12 %), szárított csirkehús (12 %), szárított pulykahús (12 %), stb.


Szerinted a kutya melyiket enné szívesebben és melyik a jobb neki egészségügyileg?

2017. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!