Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennek a riportnak a hatására...

Ennek a riportnak a hatására ugye rájönnek az emberek, hogy jobb ha nem hoznak le felesleges almot? Mert azok a kölykök könnyen ilyen helyen végezhetik. :

Figyelt kérdés

én elsírtam magam, szörnyű, úgy megvertem volna azt az embert!!!

[link]


2010. máj. 21. 00:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hallottam erről az esetről,mert sajnos nem messze lakom.Ha jól tudom ez Jászfényszarun történt én meg jászberényi vagyok! Direkt nem néztem a Fókuszt,mert nagyon felháborítanak az ilyen esetek és napokig ezen jár az eszem,mert ilyen állatbolond vagyok. Én az ilyen embereket nem csak szimplán megverném,hanem ugyanazt tenném velük,amit ők tettek a szerencsétlen állatokkal!!

Nekem is egy menhelyről mentett kutyusom van,akit még pici korában megkínoztak. Azóta is szeretnék találkozni azzal az emberrel!!

2010. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szegény kutyusok! Szerencsére még időben rájuk találtak! Remélem most már jobb sorsuk lesz.

Az a legdurvább, hogy ez a tenyésztő még csak nem is érezte magát bűnösnek. Úgy gondolta, hogy mindent megkaptak ezek a kutyák csak azért mert nem éheztek vagy éppen nem szomjaztak. Hihetetlen, még ezért kapjon kitüntetést vagy mi...? Az ilyen embernek még egy plüsskutyák se adnék!

2010. máj. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elbőgtem magam, a végét már inkább meg sem néztem.

Sajnos az emberi ostobaságnak nincs határa. Ez az ember annyira sötét volt, hogy nem is értette, hogy miért "piszkálják" őt és a kutyáit. Szerencse, hogy ezeket sikerült megmenteni, de hány ilyen telep lehet még az országban??? Na és az is elgondolkoztató, hogy a spanyol tv előbb szerez egy ilyen telepről tudomást, mint mi, magyarok... ez is szégyen.

2010. máj. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ilyen sajnos bárhol előfordulhat, inkább az a felháborító, hogy nem vették el tőle már az első alkalommal az összes kutyát, és nem büntették meg. És még most sem tett senki sem feljelentést! Szerintem a hatósági állatorvosnak minimum erkölcsi kötelessége lenne ilyenkor feljelentést tenni. És a pénzbüntetés mellett úgy, mint amerikában, hosszú időre el kellene tiltani az illetőt az állattartástól!
2010. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De kár,hogy elvannak tűnve a radikális állatvédők...

Természetesen a szaporítókat pont nem érdekli,hogy mi történik ezekkel a szerencsétlen kutyákkal,neki az a lényeg,hogy a pénze meglegyen belőle.

Talán egy-két jóérzésű ember,aki csak azért elleti a kutyáját mert szerinte kell,meg cukik a kölykök,azok talán rájönnek,dehát ők meg úgy vannak vele,hogy úgyis jobb körülmények közé kerülnek...

2010. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én meg sem merem nézni, de a fókuszban láttam valamit róla.

Az ilyet én nem tartom embernek...

A kutyák sokkal különbek az ilyennél!

Rohadt, mocskos ,szemét, görény az ilyen!

Nekem is van 3 kutyim, és úgy szeretem őket mint ha csak a saját gyerekeim lennének.

2010. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ahogy az ujabb kérdéseket elnézem itt az oldalon, azt kell mondjam, hogy nem, nem jönnek rá!
2010. máj. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tom, ha lennének a kutyámnak kölykei, akkor hogy kerülhetnének ilyen helyre!? De azért nem kéne összekeverni a "hobby" tenyésztőket, ezzel az idióta, pénzhajhász, vén f@sszal! Nem mindenki 100-asával akarja tartani a kutyáit, és szarban, sárban, dagonyáztatni. Pl. nekem se lenne most kutyám, ha nem lennének (szerintetek szaporító) "hobby" tenyésztők, mert én sem tudtam vna 80-90 ezret előteremteni 1 kölyökre. Ez nem azt jelenti, hogy nincs pénzem a tartására, megkapta az összes oltását, normális kaját kap. Csak, ha már az elején tom, hogy nem akarom kiállításra vinni és azért választottam, mert nagyon tetszik és imádom ezt a fajtát, akkor miért vegyem drágábban. Mondjuk, az igaz, hogy ismerőstől vettem és ismertem az anyját és az apját is és biztos vtam benne, hogy Westiet fogok venni, nem vmi koktél terriert.

Nyugodtan le lehet pontozni, mint mindig, amikor ilyen kérdésekbe folyok bele, a véleményemen akkor se tudtok változtatni!

2010. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem pontozlak le, inkább megpróbálom úgy leírni a lényeget, hogy megértsd. Úgy kerülhetnének a kutyád kölykei ilyen helyre, hogy te szépen gondosan elajándékozgatod őket szerinted jó helyre, majd pár hónap/év múlva már semmit sem tudsz róluk. Lehet, hogy valamelyik gazdi anyagi helyzete nem engedi meg, hogy tovább tartsa a kutyát, és meghirdeti, elajándékozza a tudtod nélkül. A riportban szereplőhöz hasonló emberke örömmel magához veszi, és onnantól kezdve évente két alom kiskutyát szül. Egy másik kölyköd új gazdája úgy gondolja, hogy miért ne legyenek az ő kutyájának is kölykei, meg is történik a dolog, ő is szépen eladogatja a kutyusokat, de lehet, hogy ő már nem válogat a gazdijelöltek közül, hanem bárkinek ad belőle. Harmadik gazdi szimplán csak megunja, mert nem erre számított és kiteszi valahol az út szélén. Mivel se chip, se tetoválás, esélytelen, hogy megtalálják a volt gazdáját, vagy akár hozzád visszakerüljön a kutya. A felsorolt példák tetszőlegesen kombinálhatók és továbbgondolhatók a későbbi generációkra is. Ez persze nem törvényszerű, hogy így kell történnie, de lényegesen nagyobb rá az esély, mint egy TK-s, szerződéssel vásárolt megjelölt kutyánál.


A reakciód másik része pedig kicsit ellentmondásos számomra. Azt állítod, hogy imádod ezt a fajtát. Akkor miért nem azokat támogatod anyagilag, akik valóban hozzáértéssel tenyésztik, és a fajta jobbátételén, az öröklődő betegségek visszaszorításán, a külső/belső fajtajegyek megörzésén munkálkodnak? Lehet pénzt gyűjteni, félretenni akár évekig is, előbb-utóbb összejön az a százezer forint arra a kiskutyára. Nem azt kell nézni, hogy a tenyésztő ezzel milyen sokat keres, hiszen az ő befektetett munkája ezzel közel sem térül meg. Gondolom te is dolgozol valamit és rosszul esne, ha valaki lebecsülné a te szaktudásodat, elhivatottságodat, a befektetett energiádat és azt mondaná, hogy inkább megkér rá valami kontárt, mert az ötödannyiért elvégzi neki (szerinte)ugyanezt a munkát.

2010. máj. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg ezt is , vannak még Mo-on norms emberek , akik büntetik az állatkínzást :

[link]

2010. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!