Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdtem nézegetni a babadolg...

Elkezdtem nézegetni a babadolgokat, hogy mit kell majd vennem. Van olyan amit másként csinálnátok? Amit felesleges volt megvenni vagy más jobb lett volna?

Figyelt kérdés

Tapasztalataitokat előre is köszönöm! Igaz még csak 18 hetes vagyok, még nem vásároltam, de már felmérem a terepet, miből milyet érdemes venni.

Jó babázást Mindenkinek!


2009. ápr. 28. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekünk extra érzékeny a fiam, ezért:

-a mechanikus körforgó nem vált be, távirányítósra cseréltük,

- kizárólag elől gombolós, cipzárolhatós felsőket tudok ráadni sírás nélkül,

- a gumis nadrágok nyomják a pociját, így olyanokat adok rá, ami olyan, mint a mi terhesnadrágunk - ez nem nyomja,

- a babakocsinkat le kellett cserélni felfújható gumikerekűre, mert a műanyag kerekű szétrázta a fejét és nagyon hangos is volt, és pamut belsejűt vettünk most,

- pelenkából sem érdemes betározni, ki kell tapasztalni, hogy mi jön be nektek (pampers nekünk nem vált be, csak a huggies)

hirtelen ennyi

3,5 hós anyuci

2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég kevés ruha, mi és a rokonságunk túlzásokba estünk. Ezt tényleg át lehet és kell is gondolni, mert van, ami még egyszer sem volt a babán, de már kinőtte. Én elfogadtam, ha barátnőim ajánlottak fel ruhákat, pedig ez már a harmadik babám. Könnyebb kezelhető és tolható babakocsi, ez még nagyon fontos.
2009. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Helyesebben: kevés ruha is elég:-) Bocs.
2009. ápr. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat. Na igen, nehéz babakocsit találni. Jó árban is legyen de az elvárásoknak is megfeleljenek...
2009. ápr. 28. 13:35
 5/14 anonim ***** válasza:

Ami teljesen felesleges volt, az a babaolló. Mindenre jó, csak körömvágásra nem.

Pelenkából érdemes néhány darabot kérni anyukáktól kipróbálásra, mert nem mindegyik válik be. Nálunk a Pampers nem jött be, a Libero nagyon jó volt.

Babakocsit is vettünk, de utólag már másmilyent vennék. Érdemes ismerősök babakocsiját kipróbálni, pl befér-e a liftbe, mennyire nehéz! Ezek apróságok, de fontos dolgok!

Amit lehetett én kölcsönkértem, pl babamérleg, kenguru, szopi párna. Ezzel is spóroltam.

Legkisebb méretű ruhákból csak néhányat szabad venni, mert aki jön babalátogatóba, az mind a legkisebb méretet hozza.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2 gyermekes anyuka

2009. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez az elöl gombolós rugi tényleg jó ötlet! Sokban megkönnyíti az öltözést. (+ az átlapolós body)
2009. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szia

az a helyzet,h minél több embert hallgatsz,annál nehezebb lesz döntened,mert mindenkinél más a fontos.azért én is leirom,h mi vált be.tulajdonképp mindig idővel jöttem rá,mi az amiből sok kell-és mindig ezt pótoltam.ruhák közül valóban meglátod,mi ami kényelmes lesz neki.én nagyon szerettem az ujjatlan body-kat.erre pólót is lehet,meg pizsi alá is ezt adtam,de kezdetben inkább a divatos cuccok helyett inkább a kényelmes rugikat szerette.amit sokat használtam,az a mérleg volt,mániákusan mértem,mennyit eszik,nem mertem este úgy letenni.a légzésfigyelő -és a mellszivó is fontos volt-de pl,ha neked esetleg tápszeres lesz,akkor ezek nem is kellenek,mert fogod tudni,mennyit eszik.a babakocsiból-és az ülésből érdemes jót venni-itt sokat lesz a manó.sok textilpelus kell,ágyba,kocsiba,mérlegre,alá,fölé...stb.ami még nagyon bevált,a babakocsi-napernyő,amit mi az autóban is használunk-bármely napellenzőt felülmúlja.sok kütyű nem érdemes-olyan nehezek ezek a csörgő,inkább 1 könnyűt nézz,úgyis kaptok sokat.cumiból-és üvegből is majd meglátod melyik márkához ragaszkodik.remélem tudtam segiteni..boldog babavárást

2009. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a további tapasztalatokat is! Most már biztos, rugiból és ruhából csak elöl gombolósat fogok venni :)
2009. ápr. 28. 13:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Én meg csak babaollóval tudom az egy éves lányom körmét levágni, mert folyton hadakozik és volt, hogy a sima ollóval jól megböktem.

Pelusból én vettem több fajtát kicsi kiszerelésben, a pampars nekünk sem jött be.

Babakocsiból szerintem a legjobb az átfogditható tolókarú, és bolygókerekes.

Ruhából tényleg csak pár darab bady, meg rugi kell. Egy-két hálózsák.

Én nagyon szerettem a kengurunkat. Ha mentünk valahova, baba bele és nem kelett bajlódni a babakocsival.

Amit én személy szerint teljesen feleslegesnek tartok, az tejgyüjtő kagyló, ami elvileg arra jó, hogy abból a mellből felfogja a tejet, amiből épp nem szoptatsz. Na én soha nem tudtam használni, folyton leesett. A Szagzáró szemetes is felesleges pénzkidobás.

Eleinte gondolkoztam a fejőn, de abszolut nem bántam meg, mert nagy szolgálatot tett, mikor csomós volt a mellem, vagy kevesebb volt a tejem. A szopispárnát pedig a világ minden kicséért sem adnám senkinek. Nagyon szerettem terhesség alatt is, főleg mikor már nagy pocakom volt, és szoptatás alattis.

2009. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak is az elöl gombos rugikat szabad venni ahogy az előttem szólók írták. Jó sok textil pelus, mert az nagyon könnyen fogy. Babakocsiból mindenképpen nagyon könnyűt vegyél, hogy ha mentek valahova fel tud rakni a buszra pl. Én amit megbántam, hogy vettem sterilizálót, mert, hogy én szoptatok. Amit meg majd a következő gyerekemnél venni szeretnék az egy mózes kosár. Ja és nekünk van bébi hintánk az egy nagyon hasznos cucc szerintem azt is nézzél. Vegyél előre is cumikat, hogy a korházba is legyen már.
2009. ápr. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!