Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne összebarátkoztatn...

Hogy lehetne összebarátkoztatni a kutyánkat a barátommal?

Figyelt kérdés
Németjuhász kutyánk van, 11 éves, de csak apukámra hallgat, ha én szólok neki akkor lesz.rja a dolgokat. A barátom idén kezdett el többet hozzánk járni (másik városban lakik), de már 3 éve ismeri jóformán, de nem lehet beengedni az udvarba, csak ha becsuktuk a kutyát, mert morog rá nagyon, ugatja és volt h rá is ugrott. Meg lehet valahogy barátkoztatni a barátommal? Legalábbis annyira, hogy ne csináljon vele semmit, nem kell megsimogatnia stb., csak viselje el?
2017. júl. 10. 16:50
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Ki hisztizik? Szerintem te.


Nem tudom ismerős fogalom-e az, hogy egy 11 éves kutya az már öreg kutyának számít és mint tudjuk, az öregek szenilisek. Az állatoknál sincs másképp. Fiatal korában nem volt vele semmi ilyesmi probléma, de a barátommal csak 3 éve vagyunk együtt és 1 éve jött hozzánk elöször, mert én nem itt éltem.

Sétáltatni csak a bátyám szokta, de ő is elköltözött már, havonta 1-2X viszi el, de teljesen felesleges egy kutyát sétáltatni, ha már nem akar rohangálni, csak pihenni, bőven elég neki a nagy kert is.


Engem meg nem érdekelnek a kutyák, az sem, hogy nem hallgat rám, mert nem akarok parancsolgatni neki, vagy ha igen, akkor a pórázával vagy jutalomfalattal le lehet kenyerezni, de különösebben ez sem érdekel. De becsukni sem szoktuk, mert az ilyen melegben állatkínzás, jó neki ha szabadon van, fürödhet a tóba vagy lemehet a 20 fokos pincébe.


De mindegy, aki segítő választ írt, annak köszi, aki meg csak pampogni meg okoskodni tud úgy, hogy semmi alapja sincs, az meg menjen és aludja ki magát, ne itt hisztizzen.

2017. júl. 10. 22:23
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tudom ismerős fogalom-e az, hogy egy 11 éves kutya az már öreg kutyának számít és mint tudjuk, az öregek szenilisek."


Te vagy fogalomzavarban. Egy kutya 15-16 évig is élhet, 11 évesen nem fiatal, de nem úgy kéne kezelni, mint egy világáról nem tudó 98 éves vénséget.


Mellesleg nem szenilis, ilyen nincs az állatoknál, csak szimplán semmi irányításod nincs fölötte, nem tisztel, azt csinál amit akar, hisz te egyébként is tojsz rá mit csinál.


A kutyát meg nem azért kell sétáltatni, hogy rohangáljon, hanem azért, hogy ahol 11 évig penészedett, onnan esetleg kimozduljon, új ingerek érjék. Ahogy te is becsavarodnál, ha 60 éves korodig ki se mozdulnál a szobádból (hisz minek is tennéd, ott is el tudod foglalni magad alapon).


Ha te minimálisan se vagy hajlandó tenni semmit, akkor hogy várod el, hogy a kutya, amelyik ott él már 11 éve, hirtelen szófogadó kutyuliputyuli legyen, mert te kitaláltad, hogy hazaviszed a kanodat?

2017. júl. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom minek veszed zokon ennyire ezt a dolgot. És de, egy nagytestű kutyánál a 11 év már öregnek számít, ha hiszed ha nem és a miénk járni is már csak bicegve tud, mert tönkre mennek az izületei (és mielött ezért is hisztizél tökéletes minőségű kaját kap és porckorong erősítőt is kap).


És szenilisek is tudnak lenni. Ne okoskodj bele olyanba, amihez nem értesz. Kutatóként dolgozom, azért szerintem nálad jobban értek ezekhez a dolgokhoz, ha a kutya viselkedéséhez nem is.

2017. júl. 11. 09:01
 14/26 anonim ***** válasza:

" Kutatóként dolgozom, azért szerintem nálad jobban értek ezekhez a dolgokhoz, ha a kutya viselkedéséhez nem is.

"

Aha. És mit kutatsz kincsem?

Fogalmad nincs a kutyákról, nem te vagy a helikopter. :P


12 éves volt a nagytestű (cane corso) kutyám, amikor meghalt. Hát rohadtul nem volt szenilis. Sőt, imádott sétálni és játszani. Igaz, vele foglalkoztunk.


El van szúrva a kutya, hiába mosdatod a családod!

2017. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Orvosi biológiai intézetben dolgozom és neurobiológus vagyok, de pesze, te jobban értesz ezekhez, ha ennyire nagy a pofád. Gondolom az sem tűnt fel, hogy az embereknél is van, aki szenilis, daganatos etc. lesz, más meg nem. Ezt a korlátolt agyi képességeddel fel tudod fogni még ugye? A kutyáknál is ugyan ez a helyzet, ha tetszik, ha nem. Attól, hogy a tiéd nem csinálta ezt, nem a te érdemes, akárhogy is fáj ezt neked beismerni, hogy feleslegesen vered a melled a semmire. Az tény, hogy a mi kutyánk nem olyan mint fénykorában, mert azt is nehezen ismeri fel, akivel régen sokat találkozott és ez nem nevelés kérdése. De az tény, hogy még így is okosabb, mint az itt válaszolók többsége, akik azt hiszik, hogy mekkora lángelmék, közben olyan ostobák, mint a föld.
2017. júl. 11. 10:50
 16/26 anonim ***** válasza:

Én is biológus vagyok, én az egyetem maradtam bent kutatni. De azért nincs ekkora pofám, mint neked, kedves. És nem is szólok le olyanokat, akik nálam jobban értenek az adott témához.


Te a kutyákhoz semmit se konyítasz, akkor miről is beszélsz?

A kérdésedre megkaptad a választ. Tenni kell azért, hogy ez a probléma megszűnjön. Mert lehet tenni, hisz a 11 éves kutya se nem olyan őreg, se nem szenilis, se nem bolond. Hiába hajtogatod ezeket, még nem lesznek igazak.

Ez munkás feladat. Ehhez lusta vagy, a tudásod, alázatod sincs meg hozzá.

2017. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ki beszélt itt a kutya viselkedéséről. Itt olyanokba pofáztak bele, amikhez gőzük sincs, én pedig mol. biológusként phd-ztem, szóval jobban konyítok hozzá. Itt nem a kutya viselkedésébe szóltak bele, ahogy azt kérdeztem is. Egyébként engem abszolút nem érdekelnek a kutyák, nem is találkozom vele, csak amíg kimegyek a kapuig és vissza, nem fogom tanítgatni mert erre nekem nincs időm, nem az enyém a kutya. A kérdés arra irányult, hpgy apukám hogy tudja megtanítani/fegyelmezni a kutyát, amelyik már nem fiatal, tanulákony, hanem idős. Erre nem válaszoltatok, szóval lehetsz te kis biológus az egyetemen, de akkor is olyanba pofázol bele, amihez nem értesz. Én is voltam hallgató, de ilyen ostoba sohasem
2017. júl. 11. 13:06
 18/26 anonim ***** válasza:

Még az érettségidet sem hiszem el, nemhogy a phd-dat ilyen mocskos beszéddel!

Egyébként meg itt volt az elején a válasz a kérdésedre:

"Vagy rakj rá először szájkosarat és pórázt és kérd meg a barátodat hogy menjen be de ugy hogy ne nézzen a szemébe mert az kihívásnak érezheti és ne nyúljon hozzá csak menjen el előtte ha látod hogy nem ugatna a kutya akkor üljetek ki a kertbe beszélgessetek kicsit és ne foglalkozzatok vele, de legyen még pórázon a lényeg hogy ő menjen hozzá barátságosan majd ha hozzáment vagy leült mellé és látod hogy nyugis akkor megsimogathatja a barátod de ehhez lehet sok idő kell és tudd visszafogni ha látod hogy ráugrana"

Az már a te bajod, ha az e/2-ből nem tudsz e/3-at csinálni.

Az azért megvan ugye, hogy a diploma (bocs, a phd) nem jelenti azt, hogy intelligens is vagy.

2017. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Aki rendesen válaszolt, annak megköszöntem, de aki csak olyanokat tud írkálni, amiből egyből kitűnik, hogy abszolút nem ért a témához és egy felnőtt férfit kannak titulál, azt ne is haragudj, de nem lehet komolyan venni. Sajnálom az ilyen ostoba embereket. De az olyanokat is, akik nem tudnak mibe belekötni és előveszik a "ilyen írással még azt sem hiszem el, hogy érettségid van" típusú dumákat. Már-már várom, hogy a helyesírás mikor lesz téma. Szerntem az nem érdekel az senkit, hogy te mit hiszel el és mit nem, de nekem olyan ne magyarázzon bele dolgokba, amikkel én foglalkozom és jobban értek, mert elég nevetségessé teszi magát.
2017. júl. 11. 16:41
 20/26 anonim ***** válasza:

"Kutatóként dolgozom, azért szerintem nálad jobban értek ezekhez a dolgokhoz"


Újabb bizonyíték, hogy a papír mellé agyat nem adnak (már ha egyáltalán diplomáról beszélünk).


Amúgy mutass akkor min 1 cikket, ami az állatok szenilissé válásáról szól. Kíváncsian várom, doktorasszony :)


Amúgy az emberek között sem egyértelmű, hogy ha valaki idős, akkor szenilis. Meglepődnél, hogy hányan jobban otthon vannak fejben idősebb életkoruk ellenére, mint a sok "ereje teljében lévő" fiatal.


Ja és a kutya nem ember, két külön faj, ha nem tűnt volna fel a nagy biológus asszonynak, innentől kezdve hülyeség párhuzamot vonni közöttük.

2017. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!