Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a jugoszláv...

Mi a véleményetek a jugoszláv farkasölő kutyáról?

Figyelt kérdés
Most készülünk ilyen kölyök kutyát venni, fajtatiszta, ellenőrzött kennelből. Nagy telken volna, néhány állat (2birka, 2 kecske, macska...)mellé. Kisgyermekeink vannak, így ebből a szempontból is érdekelne a kutya. (Nem először van kutyánk, de hasonló még nem volt)

2017. júl. 12. 13:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Még a moszkvai őrkutya is nagyon szimpatikus, de most elsősorban sarplaninai érdekel.
2017. júl. 12. 13:43
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább a moszkvait válasszátok. A jugo őrkutya elég nehéz eset. Gyerekek mellé nem igazán ajánlott, még rendes kennelből sem. Nagyon erős kezű, tapasztalt gazdinak való.

Más fajták esetleg? Bernáthegyi?

2017. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bernáthegyi pl nagyon tetszik, de tudomásom szerint túl kezes. Amellett, hogy szerető családtag legyen fontos a házőrzés is. Külterületen lakunk, na meg amióta elpusztult a kutyánk rendszeres erre a kóbor kutya.
2017. júl. 12. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Lényeges, hogy egészen kicsi korától szocializáljátok a többi állattal és a gyerekekkel. Határozott, erőt sugárzó, de nyugodt, higgadt gazdát igényel. Elég önálló fajta. Gyerekekkel kettesben, felügyelet nélkül soha nem szabad hagyni (bár ez alapvetően minden kutyára igaz, de a nagytestű pásztorokra, őrző-védő fajtákra kiemelten).
2017. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pl két Jugoszlàv Farkasölôvel nôttem fel ,voltak lovaink is.

Nekem Közép-àzsiai Juhàsz kutyàm van 3éves lànyom mellett ,2éves kan. Imàdjàk egymàst.

Idôbe kell szocializàlni.

2017. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Ha az őrző-védő tulajdonság ilyen fontos, akkor valóban rossz választás a bernáthegyi :)

Így viszont azt javaslom, hogy vágjatok bele a sárhegyi tartásába. Kicsi korától gyerekekhez, kisállatokhoz szoktatni, tényleg következetesen és szigorúan nevelni. Ha kezd elkanászosodni, nem bírsz vele, akkor ne sajnáld kutyasulira a pénzt/időt/energiát. Sokat tudnak ott segíteni. És ivartalaníttassátok mindenképp, főleg ha kan kutyára esik a választás. A tenyésztőnek is mondd el hogy kisgyerekek közé megy a kutya. Ha valóban jó tenyésztő (ismeri a kiskutyái tulajdonságait), akkor a megfelelő kutyát fogja ajánlani.

2017. júl. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sok utána járás után, holnap megyünk megnézni az almot! :)
2017. júl. 13. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!