Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászom van,6 hónapos....

Németjuhászom van,6 hónapos. Már kb minden foga kicserélődött, de a mai nap valamilyen oknál fogva nem eszik. A kedvenc keksze sem érdekli. Mi lehet a baj? :s

Figyelt kérdés

2017. júl. 12. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A fogai váltásának nem sok köze van a nemevéshez.

Okozhatja:

Túl sok a kaja, nem éhes.

Beteg.

Ha láthatóan megváltozott a megszokott viselkedése is, este vidd orvoshoz. Lázat is mérhetsz.

2017. júl. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet a kis kutyákra nem igaz, de a mi kutyáink ilyen melegben nem ettek egész nap semmit, csak este vagy hajnalban mikor lehűlt kicsit az idő.
2017. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha 1-1 napon előfordul, hogy nem eszik, akkor nem kell aggódni. De ha ez a helyzet még holnap is fennáll, akkor vigyétek orvoshoz, biztos ami biztos.

Talán valóban csak a nagy meleg miatt van. Estefelé, ha már nincs akkora hőség, vidd el egy nagyot sétálni, játssz is vele, hogy jól kifáradjon. Ha nem betegség az oka, akkor csak megéhezik.

2017. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem a fogai váltása miatt van, az biztos.

Általában a nem evés betegség jele a kutyáknál.

Ha emellett bágyadtabb, szomorúnak tűnik, és/vagy holnap sem eszik, vagy bármi más tünete lesz, irány a doki.

2017. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet későn válaszolok, én abszolút nem értek egyet azokkal a ha holnap se akkor vidd el holnap kommentekkel. Ha látsz valami szokatlan dolgot, esetleg viselkedése is más, kedvetlen, lassú, bágyadt, akkor nem akarlak ijesztgetni de mi van ha addig vársz hogy elpusztul?

Inkább a legkisebb piszlicsáré hülyeséget is ellenőriztesd le orvossal, és ne sajnáld azt a pár ezer forintot amit kér az orvos ha nincs komoly baja akkor megméri a lázát megnyomogatja a hasát a nyirokcsomóit, megvizsgálja a kutyát, és ha úgy látja hogy semmi sem szokatlan akkor kér max 2 ezer forintot és azt mondja ő is hogy csak a meleg, és ezt ne sajnáld rá. Interneten keresztül senki sem tudja a kutyádat megvizsgálni. Még ha van köztünk állatorvos az sem tud egy netes kérdésen keresztül vizsgálat nélkül pontos diagnózist mondani. Inkább szaladgálj minden hülyeséggel orvoshoz mint hogy felelőtlenségből ráhagyásból ne vidd el és elpusztuljon. Fogváltásnak szerintem sincs sok köze hozzá. Simán lehet a hőmérséklet miatt is, vagy hogy sokat iszik a melegbe és tele a gyomra vízzel ezért nem éhes. És kívánom hogy csak ennyi legyen, hogy éppen nem éhes, de érted, mi van ha nem. Szerintem felelőtlenség ráhagyni hogy na vagy jobban lesz vagy nem. Úgy látom hogy rutintalan, kezdő kutyás vagy ha azt gondolod hogy ennek a fogváltáshoz bármi köze van, ilyenkor meg főleg vidd tapasztaltabb orvoshoz. Majd 20-25 év kutyázással a hátad mögött te is meg tudod állapítani, hogy ez csak azért nem eszik mert nem éhes vagy mert beteg, de kezdőként ne kockáztass. Annak idején mikor én kezdtem a szomszédunkban volt egy tüzelő szuka és a kutyám egész nap vonyított és akkor is elvittem állatorvoshoz inkább, mint hogy kiderüljön hogy baj legyen. Aztán később mi is jót nevettünk ezen mikor kiderült hogy tüzel a szomszéd kutyája és a kanomnak csak az a baja hogy már nagyon fedezni akarna. Aztán majd ezeket megtanulod a saját kutyáidról hogy amikor így viselkedik akkor ez a baja, és tudni fogod, de most még, kezdőként inkább kérj segítséget, tanuld meg ezeket a dolgokat, beszélgess ezekről állatorvosokkal, aztán majd ezt a tapasztalatot meg amiket megtanulsz később fel tudod majd használni a saját kutyáidnál. Viszont a tapasztalatszerzés helye az nem látatlanban az internet, hanem állatorvosok, kutyás közösségek. Ahol látják egymást az emberek, a kutyák. Lehet ha elviszed közösen sétálni a kutyádat egy másik németjuhászos ismerősöddel már megmondja neked mi a baja, de itt, internetet, anélkül hogy a kutyát bárki is látná mindenki csak találgat.

2017. júl. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 5-ös, én is azt javasoltam, hogy várjon egy napot. Pedig ha van valaki, aki mindennel az orvost hívogatja, az én vagyok. Ha volt már valaha kutyád, akkor tapasztalhattad, hogy időnként vannak olyan napok, amikor nem, vagy csak nagyon keveset eszik. Az egyik kutyám nekem is pont tegnap "sztrájkolt" evésügyileg. Este nem evett, most reggel kaját keresett. Van ilyen.

A kérdező nem írta, hogy a kutya kedvetlen lenne, vagy ilyesmi. Ez esetben nyilván mi sem azt ajánlottuk volna, hogy várja meg a mai napot...

2017. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Persze, van olyan nap mikor nem éhes, ez természetes. De ha a kérdező a fogváltásra fogja hogy azért nem eszik akkor valószínű abszolút kezdő és fogalma sincs hogy milyen tüneteket kéne egyáltalán leírni ahhoz hogy hasznos választ kapjon. A kutya viselkedéséről nem is írt semmit, valószínűleg azért mert nem tartotta fontosnak, és nem figyelte meg a viselkedését, hanem a fogát nézte meg a kutyának. De mindenki így kezdte, mindenki volt kezdő, mindannyian így kezdtük, azért is írtam, hogy ha már elviszi állatorvoshoz már tanul az állatorvostól hogy ilyenkor mit kell figyelni a kutyán, ha senki más akkor legalább az állatorvos tud neki segíteni, tud az állatorvostól tanulni hogy mit is kell a kutyán megfigyelni.
2017. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Végűl nem vittük orvoshoz,mert másnapra abszolút helyre jött,viszont felhívtuk az állatdokit és mondta, hogy lehetséges a meleg miatt nem evett. Viszont éjjel fél kettőkor felébredtem,mert ugatott a kajás táljára és kézből adtam neki enni(tudom,hogy nem lenne szabad,de csak így volt hajlandó enni). Reggelre teljesen a régi kutya volt. A viselkedése pedig más kutyák társaságában a régi volt,de itthon egész nap csak aludt. A fogát azért tartottam fontosnak,mert volt ismerösöm akinek a kutyája a fogcsere miatt nem evett és azért gondoltam,hogy nem-e ez lehet a probléma nála is.

#5 számú válaszolónak pedig: eléggé kezdő vagyok,előtte csak egy angol cockerem volt viszont őt oda kellett adnunk 2 év után egy másik családnak. Nem vagyok tapasztalt a kutyákban,de minden tőlem telhetőt megteszek:)

És köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2017. júl. 14. 00:48
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszont éjjel fél kettőkor felébredtem,mert ugatott a kajás táljára és kézből adtam neki enni(tudom,hogy nem lenne szabad,de csak így volt hajlandó enni). "

nem kellene kiszolgálni a kutyát minden ugatáskor. ha ezt teszed, igen gyorsan megtanulja, hogy ugatással megjelensz. Semmi baja nem lett volna, ha másnap tálból megeszi az ételét.

2017. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!