Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védekezzünk a kullancso...

Hogyan védekezzünk a kullancsok ellen 3hónapos kiskutyánál?

Figyelt kérdés

1 hete van nálunk, az állatorvos bolhák ellen ajánlott piret mixet, de bolhái nincsenek, viszont az utóbbi 3 napban folyamatosan kullancsot szedek ki belőle.

Ma pont most 8at! szedtem ki belőle egyhuzamba, mind kicsi volt szóval most mehettek bele. Van bokros, füves udvari részünk gondolom ott szedi össze.

Mit vegyek neki? Elvileg kullancs és bolhairtó nyakörvet még nem kaphat. van valami állatbarát permet növényekre esteleg, vagy ilyen kicsi kutyáknak kifejezetten kullancsirtó készítmény, esetleg oltás?

Előtte két 14 éves kutyám volt, és bennük egyszer találtunk csak kullancsot, pedig ők is jártak mindenhol. Ebben a témában totál tanácstalan vagyok.


2017. júl. 12. 14:55
 1/8 anonim válasza:
38%
Szia! Ne enged a füves részre mert onnan szedi össze. Miután meg sétáltattad utána a kutya szőrét keféld meg! Remélem tudtam segíteni! :)
2017. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Állatpatikában biztos tudnak segíteni vásárlásnál, de állatorvost is megkérdezhetsz. Kiltix, Foresto nyakörv biztos nem játszik 3 hónapos kortól? Ezek megbízhatóak, s kellene valamivel védeni a kicsit, mert kész csoda, hogy ennyi kullancs mellett nem lett babéziás.
2017. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki már 10 hetesen adott olyan spot-ont, ami kullancs ellen is jó, és kölyköknek is mehet. Talán Advantix volt, de a nagyesküt nem tenném le rá. 4 hónaposan már nyakörvet kapott.
2017. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. utána olvasok ezeknek.

az egyik állatorvosunk azt mondta hogy ilyen kicsi kutyára még nem kellene tenni semmit, aztán másap beszéltünk egy másik állatorvossal is mert az állatgyógyszertárban találkoztunk vele. az ott dolgozó és a doki is azt mondta hogy ilyen kiskutyára nem igazán van bármi is. (tacsi keverék és még a macskám is nagyobb nála)

én meg nem tudom kinek adjak igazat ha elvileg a hozzáértők sem ajánlanak semmi jót -.-"

2017. júl. 12. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze mert 8 hetesen nem kéne kint mászkálnia mivel az oltásai sincsenek még meg. Gondolom kerti kutya, így sajnos nem nagyon tudtok mit csinálni vele
2017. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja ne haragudj, most látom, hogy 3 hónapos:D
2017. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5: Attól, ha még nincs meg az összes oltása, lehet kint. Az én kutyusom február elsejei születésű, április 1. óta van nálam. És bár az utcai sétával megvártuk a veszettség elleni oltás utáni hetet (ez 16 hetesen volt), nem zártam be a lakásba. Bent alszik, de nappal sokat van kint az udvaron, az első naptól kezdve.


Visszatérve a korábbi válaszomhoz, megnéztem: az advantixet 7 hetes kortól ajánlják.

2017. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vectra 3D spot on rácseppentő. Mi ezt tettük a kiskutyánkra kicsi korában, 4-7 kg-os kutyákra valót, én ajánlom. Most is azt használjuk, csak a nagyobbat. Sosem volt benne kullancs. (lekopogom)
2017. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!