Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Porckorongsérv megelőzésére...

Porckorongsérv megelőzésére mit adhatnék neki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A kutyámnak 8 kialakulóban lévő porckorongsérve is van, amik tüneteket még nem okoznak. De nem akarom hogy súlyosbodjanak.

Valamilyen táplálékkiegészítőt ismertek, ami a porckorongok védelmét elősegíti?

Úgy hallottam, hogy az általános porcerősítők nem jók erre.



2017. júl. 14. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Talán az étrendje módosításával tudnál tenni a folyamat lassításáért. A zselatint régebben is használták, nézz meg olyan lapokat, amik leírják a zselatin hatásának mikéntjét ! [link]

[link]

( patikába vedd, ne a sütihez a közértben kaphatót! )

Amit még ajánlhatok, az pl. a tonhalmájkrém, illetve az ételébe néha egy evőkanál olívaolaj.

A mozgás is fontos még, de ne csak "direkt" formában : amíg masszírozod, addig a "mozgás is megvan", viszont a terhelés is sokkal kisebb.

2017. júl. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdemes lenne a természetes alapú glükozamin és kondroitinszulfátot és MSM-et tartalmazó aloe vera italt adni neki. Nem csak az embereknél vált be, de ó tapasztalatok vannak vele és van jó pár olyan állatorvos, akik ismerik és ajánlják is.Jobbulást a kutyusodnak!
2017. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az MRI-t végző állatorvos szerint viszont nincs olyan készítmény ami segítene. Azt mondta hogy a porckorongok más típusú porcok, és azokra semmit nem érnek ezek a táplálékkiegészítők. De közben meg többen is azt mondják hogy nekik bevált.

Én a K9 Fullflex-et néztem, hogy az jó lehetne.

2017. júl. 15. 21:30
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nyilván a doki azokról tud véleményt mondani, amiket ismer, de lehet sok olyan, amivel még ne találkozott, vagy nem próbált még ki, így nincs tapasztalata.Ha gondolod és adsz egy email címet, akkor elküldök egy állatorvosi előadást, amiben egy gerincsérves tacskót is bemutat, amiben csak húzta már a hátsó lábait, szinte lebénult és hat hónap után már szaladgál.Ez az állatorvos rengeteg tapasztalattal rendelkezik a természetes megoldások terén is.De ahogy írtam az embereknél is nagyon sok gerincsérves tapasztalat is van.
2017. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nincs csodaszer embereknél se, a kiváltó okot kell megszüntetni, a görnyedést és a gyenge hátizmot

kutyáknál nem tudom ez mit jelent, de embereknél a kéz magunkhoz húzása erősíti a hátat és súly felemelése a földről

2017. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!