Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalatok porckorongsérves...

Tapasztalatok porckorongsérves kutyákkal? Mennyi idő alatt épült fel a ti kutyátok?

Figyelt kérdés

Nagytestű, fiatal vizsla keverék kutyám van, 6 hónappal ezelőtt műtötték porckorongsérvvel. (Két háti csigolyája összecsúszott és szétmorzsolódott emiatt egy porckorong.)

A két hátsó lába és a farka bénult le teljesen, illetve pisilni sem tud azóta, a széklet önkéntelenül esik ki belőle, nem tudja irányítani azt sem.

Járunk vele fizioterápiára és csinálom neki itthon is a gyakorlatokat. A reflexei a hátsó lábaiban sokat javultak a műtét óta és már kezdenek visszaépülni az izmai is, de járni sajnos még mindig nem tud, tulajdonképpen felállni sem. Ha lábra állítom akkor kb. fél percig meg tudja tartani a testsúlyát, és kissé mozdítja is előre az egyik hátsó lábát mintha lépni akarna. Ilyenkor segítek neki rendesen előrerakni, és ő ilyenkor már a másik lábát is próbálja rakni. De ennél többet sajnos nem tudunk elérni már hónapok óta.

2 orvos már azt mondta, hogy nem fog többet járni, viszont aki műtötte, szerinte fel fog épülni teljesen, és újra fog tudni járni. (Ez az orvos sok porckorongsérves kutyát műtött már, tehát van tapasztalata.) Milgammát kapja, tehát az idegeknek már gyógyulni kellene.

Elképzelhető, hogy ennyire súlyos volt a sérve, hogy ilyen lassan gyógyul, vagy már soha nem is fog lábra állni? Más is járt már így mint mi?



2016. nov. 14. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyaki porckorong sérvet műtöttek 3 éve. kb. 2 hónap alatt állt fel a kutya.mondjuk nekünk nagyon szuper gyógytornászunk is volt. Szerintem a hátsó rész kockázatosabb. ne adjátok fel, és mielőbbi gyógyulást ennek a kiskutyának!!!!!
2016. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutya kerekeskocsit senki nem ajánlotta? Arra is jó, hogy eddze magát, növeli az állóképességét, segíti az izmok erősödését. Milyen fizioterápiára jártok? Hidroterápiára nagyon ajánlatos, ha eddig nem tettétek volna.

Nekem egy degeneratív, tehát folyton romló gerincbetegség miatt bénult le az előző kutyám. Ha neki lett volna bármi reménye a gyógyulásra, javulásra, biztos mindent elkövettem volna érte, úgyhogy semmiképpen se adjátok fel!

2016. nov. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De, ajánlották a kocsit, de nem láttuk értelmét, mert a hátsó lábain az nem segít. Az első lábai így is edzésben vannak tartva, az állóképessége is elég magas szinten marad, hiszen naponta sétálok vele. (Törölközőt vezetek át a hasa alatt, fent összefogom a két végét, és avval tartom a hátsó fele testsúlyát, ő pedig szalad az elejével. Így szoktunk talicskázni.
2016. nov. 14. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Esetleg kérdezd meg itt, esténként szokott válaszolni a doki, hátha tud mondani valami okosat:


[link]


Teljes szívemből kívánom, hogy meggyógyuljon a kutyusod, s elismerésem a kitartásodért! :) Gyors javulást, s sok sétát kívánok nektek!

2016. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De, segíthet a kocsi. Az egyáltalán nem ugyanaz, hogy a hasa alatt van egy törölköző. a kocsi a medencénél tartja, és engedi a lábak mozgását is. Az én kutyámnak is külön be kellett állítani a kocsi, mert volt olyan beállítása, ami mellett nem volt hajlandó lépkedni, pedig még tudott. Plusz, a járást segíteni lehet rugalmas szalagokkal, nézz utána az ún. Biko-expandernek, hogy értsd kb. mire gondolok, nekünk ez is bevált, bár sajnos nekünk, mint írtam, lejtőn lefelé ment az állapota a betegség fajtájából kifolyólag.

Hosszabb távon egy jó kocsi mindenképpen jobb megoldás, mint akár az erre készült heveder, a törölközőről nem is beszélve. Sajnos tudom, miről beszélek, az első kutyám is lebénult élete végére, de az ő idejében még idehaza nem is hallottunk kutyakocsiról, szóval vele én is törcsiztem. Pedig utólag, ha csak ötletet kapok, hogy ilyet lehet, biztos összeraktam volna neki akár valami kocsit... nagy különbség.

2016. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyusod? Tud már állni/járni?
2017. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem. :(

Még mindig ugyanott tart, mint amikor kiírtam a kérdést.


Pedig kapja a fizioterápiát, és hidroterápiára is járunk vele. Most lesz 1 éve, hogy megműtötték.

2017. máj. 13. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Istenem, nagyon sajnálom :(((

Csodálom a türelmed és az odaadásod a kutyus iránt. Sajnos semmi okosat nem tudok írni, de remélem a javulást útjára lép, még ha lassan is. Gyors jobbulást kívánok neki, Neked pedig kitartást!

2017. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy pestiek vagytok-e, e én futnék egy kört dr. Mihálffy Évával akupunktúra ügyben.

2017. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!