Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a kutya...

Hogyan érjem el, hogy a kutya legyen legalul a rangsorban a többi állat alatt?

Figyelt kérdés

Most kapott a kisfiam a nagyiéktól egy kiskacsát, 1 hetes, imádja.

Tacsink van, és vizslánk, tehát vadászkutyák. El akarom kerülni, hogy bántsa valamelyik.

Azt szeretném ha a kiskacsa alatt lennének a rangsorban, hogyan érhetem ezt el?



2017. júl. 15. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt is te kérdezted, csak más a körítés...


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8680229-bant..

2017. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem az én kérdésem. Hozzá is írtam a másik kérdéshez.
2017. júl. 15. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké, csak elég nagy a hasonlóság.
2017. júl. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Rangsorban nem fog fölé kerülni egy kacsa, tekintve hogy az zsákmányállat, a kutyáid meg vadászkutyák. Azt tudod elérni, hogy tiszteljék és ne bántsák a tulajdonodat. A kutyákat pórázra veszed, hagyod hogy megszaglásszák a kacsát, ha rárontanának, odakapnának azt tiltod. Amikor közömbösen viselkednek, elfordulnak tőle, azt pedig jutalmazod. Lehet egy alkalom is, amíg megértik, de lehet több is, ez a vadászösztönük erősségétől függ. Amit neked is tiszteletben kell tartanod, vagyis ha igazán biztonságban akarod tudni a kacsát, soha nem engeded őket össze felügyelet vagy kerítés nélkül. Tisztában kell lenned azzal, hogy az ösztön bármikor beindulhat valami hatására, akár hónapokkal, évekkel később is, a kacsának pedig egy játékosnak indult odakapás is végzetes lehet.
2017. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Komoly neveléssel, sok-sok foglalkozással el lehet érni, hogy a kutyák ne bántsák a kacsát.

Nálatok kétlem, hogy ez végrehajtható lenne.

Kacsa elzárva és kész.

2017. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg lehet oldani, hogy a kacsa az első udvaron legyen (ott van neki fű) a kutya meg hátul. Csak télen a kutyák a garázsban vannak, nem tudom hol lesz a kacsa. Lehet addig lereksztünk neki egy részt. Kézben már oda tartottuk nekik a kacsát. A kicsi kapott utána, akkor határozottan ráazoltam, hogy nem. Ezt a pórázast is kipróbáljuk.
2017. júl. 15. 10:14
 7/9 anonim ***** válasza:
En a helyedben mindenkepp tennek ra szajkosarat mikor baratkoztatod oket. Abbol is textilt mert a fem is komoly serulest okozhat. Szajkosar nelkul meg akar mennyire figyelsz, egy gyorsabb mozdulat es a kacsanak annyi.
2017. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy akitám ami utcán bármilyen ismeretlen zsákmányállatot levadászna, mégis tartottunk mellette nyulat, macskát, madarat. A nyuszi úgy játszott hogy körlötte rohangált, rá mászott, bökdöste, együtt aludtak, a macskákkal is sokat hülyültek, kergetőztek, játszottak. Persze eleinte míg újak voltak nagyon meg akarta kóstolni őket meg hisztizett is de nem volt gond. Mindig felügyelet mellett voltak, ha bántani akarta őket vagy túl durván játszott meg lett szidva. Annyit tudni kell hogy pörgős kutyánk van és nagyon erős a vadáazösztöne. Előszeretettel irtja az egereket és madarat is fogott már (a madarakat nem ölte meg)


Azt tanácsolom hogy összeszoktatásnál először boxban legyen a kacsa, a kutyák meg pórázon legyenek. Ha durvák akkor leszidjátok őket. Eleinte biztos hisztizni fognak, amíg le nem nyugodtak korrigáljatok. Ha már elvannak a dobozzal (amiben a kacsa van) megpróbálhatjázok kivenni és úgy bemutatni nekik. Ha nem bíztok bennük akkor szájkosár legyen rajtuk.

2017. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es okfejtése hibátlan. Bármelyik jól nevelt kutyával meg lehet értetni, hogy a gazdi tulajdona szent, és azt nem bántjuk. Még akkor sem, ha az történetesen egy kacsa.
2017. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!