Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatemetése hogyan!?

Kutyatemetése hogyan!?

Figyelt kérdés
Sajnos már csak vegetál a kutyám, ma még bánatomban elmentem a dokihoz, hogy röntgenezze meg, kapott egy fájdalomcsillapítót. Utólag belegondolva, nem kellett volna mennem. El kell sajnos altattatni, mert nem élet ez már, hogy nehezen bicegve megy, van hogy elesik, lefogyott. Hetekről beszélt a doktor, annyi van hátra. Altatást követően a hamvasztást gondolnám, de sajnos apukám sokalja az összeget. Egyetemista vagyok, így nem tudok hirtelen 20-30 ezer forintot szerezni. Most aggaszt nagyon ez is. 1-2 méter mély gödröt kellene ásni. Konkrétan amikor ültettük a tujákat, 60-70 cm-re nehezen ment az ásás. Szembe velünk vizes a talaj, meg a házak garázsa van, hogy vízzel megtelik tőlünk 30 méterre. Nálunk régen volt pince, az nem ázott be. Nem tudom mi tévő legyek!?
2017. júl. 17. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem sok lehetőség van.

1. Hamvasztás

2. Elásod

3. Elszállítani

2017. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Biztos van felesleges könyved, ruhád, akármid, amit el lehet adni. Össze lehet szedni azt az összeget, ami a hamvasztásra kell, akár diákmunkával is. Nekem félre volt téve, amikor a kutyám idős volt, tudtam hogy előbb-utóbb szükség lesz rá. Nyilván a saját kertbe temetés olcsóbb, de nem biztos hogy higiénikus magas belvíz esetén.
2017. júl. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Diákmunkám lett volna, már előre le volt szervezve, úgy volt jövő hét kedden kezdek (három hete kb), hív az ember és mondja még sincs igény. Pedig már annyira konkrétan hónapokkal ezelőtt lebeszéltük. Közelben nem találtam semmi mást. Hirdetjük a házat is, így random ha jönnek nézelődők akkor itthon kell legyek. Apámmal élek együtt.
2017. júl. 17. 21:05
 4/13 A kérdező kommentje:
Eladó tárgyam nem sok lenne. Egy könyvolvasóm van, amit fel is raktam pár napja, ár alatt valamivel, de egy érdeklődő sincsen. Most az aggaszt, ha ma a röntgenre, fájdalomcsillapítóra nem adok ki 10000 ft-ot akkor azzal is előrébb lennék.
2017. júl. 17. 21:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Kérsz kölcsön apukádtól, hogy azt a pénzt visszafizeted. Utána elmész a Tescoba, Auchanba, Lidl-be, Spar-ba, akárhova, ott MINDIG van diákmunka! És visszafizeted a hamvasztás árát.


De gondolom úgyse lesz ebből semmi...

2017. júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként tilos állatot eltemetni. Viszont a területi gyepmesteri telepnek kötelező elszállítania, ha szóltok neki.
2017. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolso, nincs igauad, megfelelö viszonyok mellett eltemetheti, de a magas belviz oont nem az.


Kérdezö, elmész dolgozni, aki keres, talál.

Persue könny bb a kidogásokkal jönni.

2017. júl. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Az, hogy van garázs, ami néha megtelik vízzel, nem feltétlen baj, ha esővízről van szó özönvízszerű eső esetén. Az a fontos, hogy a min. 1 méter mély gödör alja 1-1,5 méterrel a talajvíz szintje felett legyen. Ha nem tudod, milyen mélyen van a talajvíz, akkor az önkormányzatnak biztosan vannak erről térképei. Ha találsz a kertben megfelelő helyet, temesd el ott (bár ez nem túl korrekt a következő tulajjal szemben, ha reális esély van rá, hogy el tudjátok adni a házat, és nem arról van szó, hogy "alibiből" hirdetitek, csak, hogy elmondhassátok magatokról, hogy hirdetitek).

2. Szóba jöhet a hamvasztás, kölcsönkérsz, megadod.

3. Otthagyod az állatorvosnál.

4. Elviteted a gyepisekkel.


Ne a fájdalomcsillapítón spórolj!

2017. júl. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem már 4-5 helyre. Remélem sikerül valamelyik munka.
2017. júl. 18. 07:24
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem szeretném állatorvosnál hagyni vagy gyepmesterrel elvitetni. 14 évet nem érdemel egyáltalán meg az.
2017. júl. 18. 07:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!