Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat a kutya, amikor...

Miért ugat a kutya, amikor kaját kap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Semmi nem változott mostanában a kutya etetésének módjában/metódusában/idejében, sőt rendszeresen ugyanazt a típusú eledelt kapja.

Ugyanakkor adom neki ahogy szoktam és az etetőtáljának helye sem változott.

Azonban néhány napja amikor kiborítom a kaját a táljába, elkezd ugatni (rám).

Mi okozhatja ezt? Próbáltam már, hogy szépen lassan odacsalogatom előtte a tálhoz, néha bevált, néha nem.

Hogyan oldanátok Ti meg? Köszi előre is a tanácsokat.



2017. júl. 19. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ugatás nem mindig agresszív cselekedet. Így látatlanban nehéz megmondani. Amúgy lehet hogy izgatott mert nekem a foxim ugat , pörög amikor hozom a kaját és ő nem agresszív, meg van nevelve.
2017. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azérz van mert védeni akarja a kajáját.
2017. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy védeni akarja a kajáját, szerintem, csak türelmetlen, izgatott.
2017. júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A probléma rövid körülírása miatt nem tudjuk pontosan megállapítani. Én területvédő magatartásra tippelek. A kutyákon az tud ilyenkor segíteni, ha tisztázzuk a birtokolható felületet (magyarán birtokoljuk a védett területét alias a tálat, majd megengedjük az evés megkezdését, közben az evést egyszer-kétszer megszakítjuk, meg visszaengedjük).
2017. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!