Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tud lábra állni?

Miért nem tud lábra állni?

Figyelt kérdés
A kutyám vasárnap óta nem szaladgál és már nem is áll lábra. Tegnap még el tudtam csalogatni valameddig és nagy nehezen odajött hozzám, de ma már csak kúszva megy oda ahova akar. Hétfőn kezdődött ez az egész azzal, hogy egy idő után elkezdtek remegni a lábai, mintha nem bírnák meg a saját súlyát (pedig nincs túlhízlalva egyáltalán, de nem is éheztettük, ugyhogy jó kondiba kéne legyen) és utána meg muszáj volt lefedüdjön, hogy ne essen össze. Az állatorvos kivizsgálta és azt mondta hogy nincs semmi baja ezen kívül, ugyhogy nem lehet tudni hogy mitől van. Valakinek valamilyen ötlete? Kapott gyulladáscsökkentőt és azelőtt röntgenen volt, szóval bárium szulfátot is. Annak lehet a mellékhatása?
2017. júl. 19. 16:50
1 2 3 4
 1/36 M. Camila válasza:

Nekünk a leonbergi kutyánk csinálta ezt, utána az állatorvos megvizsgálta és kiderült, hogy daganatos és el kell altatni. Mindez 3 nap leforgása alatt, semmilyen előzménye nem volt, egyszer csak lerobbant.

Nekem ez volt a tapasztalatom, jobbulást a kutyusnak, remélem nincs nagy baj!

2017. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim válasza:
Lehet, hogy porckorongserve van! Nem fáj neki, ha hozzaersz? Az en kutyamrol most derült ki...
2017. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
Nekem egy 14 éves Akitám pár hónapja kezdett gyengülni hátsó lábra. Korral járó jelnek tudtuk be, majd hirtelen hetek alatt annyira legyengült, hogy menni tud, de hajlik össze sokszor a lába. Röntgen szerint csigolyánál egy olyan elváltozás van, ami nem műthető. Nyomja a húgyhólyagot a doktor szerint. Néhány hete van hátra még a doktor szerint. Étvágya nagyon jó van még mindig. Az a baj, hogy levizeli magát, így jönnek a legyek rá. De régebb volt háromszor daganattal is műtve. Lehet azt is érzik ezek a mocsok legyek. Nagyon fáj, hogy ilyen állapotban látom. Gondoltam még arra is, hogy megvizsgáltatni MR-el, de nagyon nagy összeg. Utána még a műtét is, ha egyáltalán valami esély lenne rá szintén nagy kockázat lehet s persze pénzben is. 200-250 ezer forint minimum kellene, de a sima röntgen szerint nyilatkozott a doktor. Diákként vittem le, mondtam ennyi pénzem van, mindet elkérte, de gondolom nem hazudna röntgen képet is átküldte.
2017. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Gerincröntgen negatív? Bárium szulfátot gyomor-bélrendszer térképezésnél használnak, nem okozz mellékhatásként bénulást. Milyen orvos mondja el lebénult kutyára, hogy minden rendben van????
2017. júl. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
A porckorongsérv nagyon esélyes sajnos, de azt egy sima röntgen kép kimutatja.
2017. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
A kutya NINCS lebénulva. Tud mozogni, felemeli a fejét, a lábát is emelgeti és néza még próbál is felülni, eszik rendesen és jó kedve is van, egyszerűen csak nem bírja el a saját súlyát. A doki azt mondta hogy daganat az nincs, és igen, bélrendszeri problémái is voltak ezért kellett a röntgen. Sajnos még ezek után se tudjuk hogy mi okozhatja a bajt. Egy másik orvos azt mondta hogy lehet hogy tetánuszos, de azt nem hiszem, mert egy karcolás sincs rajta, szóval fogalmam sincs hogy miért lenne ez a baj.
2017. júl. 19. 17:49
 7/36 A kérdező kommentje:
A kutya csak 4 éves és eddig soha semmi komoly baja nem volt.
2017. júl. 19. 17:50
 8/36 anonim ***** válasza:

Basszus, ha csak kúszva tud közlekedni, akkor BÉNA!!!


Nem vagy tisztában a fogalmakkal, de a legrosszabb, hogy SZENVED a kutyád! Persze, szerinted nem szenved, csak a nyakát tudja nyújtogatni. Vidd el egy normális állatklinikára ahol ki is vizsgálják, ne magadat győzköd mikor szenved a kutyád. Itt biztos nem válaszolja meg senki látatlanban mitől nem tud járni a kutyád. Tudom, hogy ingyen van a firka, de akkor sem!!!

2017. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak.


Már kérdezték, de volt gerincröntgen? Azt is meg kellene nézetni, sőt... Vidd el olyan helyre ahol kivizsgálják szerencsétlent.

2017. júl. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Amúgy ekkor barmot... engem is felidegesít :( nem tud közlekedni a kutya, de NEM BÉNA...
2017. júl. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!