Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak a Nyíregyháza környéki...

Csak a Nyíregyháza környéki kutyatartók ekkora birkák, vagy az egész ország tele ilyenekkel?

Figyelt kérdés

A város külterületén, illetve a környékén levő tanyavilágban kerékpárral járva gyakran tapasztalom, hogy sokszor nyitott kapuknál, lánc nélkül tartják a kutyákat, vagyis könnyen az utcára ronthatnak és megtámadhatnak bárkit.

Hát mit képzelnek ezek a "gazdik" magukról? Minek ilyeneknek állat? Nem mehetünk ki akárhova, anélkül, hogy félni kelljen az ebeiktől?


Arról nem is beszélve, hogy a vázolt szituáció minden esetben kimeríti a Szabs. tv. 193.§ (2) bekezdését (Veszélyeztetés kutyával), illetve az eset körülményeitől függően súlyos vagy könnyű testi sértés kísérleteként értékelhető.

Volt már valaki innen, aki ezek miatt feljelentést tett? Mennyire foglalkozott a rendőrség az üggyel?


2017. júl. 22. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt ilyen. Az utcánkban egy őrült idióta állandóan kiengedte a kutyáit, néha még direkt uszította is. A bicikliről is majdnem leszedték az embereket. Azt hiszem az lett a vége, hogy a kutyákat lelőtték, vagy valami hasonló.
2017. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még városban is előfordul, hogy kirongyol a kutya a nyitott kapun.
2017. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném ,hogy boldogít de nem csak ott vannak vadparasztok. Ha kutyát sétáltatsz hatványozottabb a dolog,mert amelyik kutya emberre nem merne támadni az kutyának még vidáman nekimegy és egyedül szétszedni két nagytestű kutyát ,hát nem egy népünnepély. Túl sok konfliktusom volt már ebből, szóval nagyon rühellem ezeket a "gazdákat"


Az meg alap ,hogy ha szólsz nekik ,hogy zárja el kösse meg ,neki áll feljebb,mert hogy merem én őt korlátozni kioktatni. Fel kell jelenteni ,bár a hazai hatóságok aktivitása, hogy úgymondjam nem kielégítő. Megvárják míg súlyosan megmar valakit az eb,balesetet okozz,megöl egy kutyát,letarol egy baromfiudvart, akkor talán lépnek ,pedig bőven meg lehetett volna előzni a bajt.

Én általában paprikasprayt mindig viszek ,nagyon hatásos a támadó kutya ellen,legális és kis helyen elfér.

2017. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Csongrád megyei tanyán élek, de már nagyon régóta nem tapasztaltam ilyet. 80-as, 90-es évekre még jellemző volt, hogy rozoga léckerítésekkel voltak bekerítve a tanyák, amin ott ment ki a kutya, ahol akart. Akkor teljesen megszokott volt, hogy minden háztól kirohantak a kutyák a bicikliseket és a motorosokat kergetni. Akkoriban riasztópisztollyal jártam, mert attól minden kutya félt. 2000-es évek után már nem volt ez jellemző. A tanyák nagy része drótkerítéssel van bekerítve, így nem tudnak kimenni.
2017. júl. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#3 köszi a tippet :)


#4 azért is kérdeztem rá konkrétan a helyszínre, mert a megye szatmári részein sose tapasztaltam ilyet, csakis Szabolcsban

2017. júl. 22. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!