Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a szuka és a kan kutyák...

Mik a szuka és a kan kutyák közti jellegzetes viselkedési különbségek?

Figyelt kérdés
Melyik neműt érdemesebb választani,ha én egy kis garzonlakásba szeretnék venni?
2010. máj. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A szuka sokkal kezesebb. A kanok többnyire önfejűbbek és vadabbak.

De elsősorban ivartalanított kutyában érdemes gondolkodni, különben vért izzadsz majd, ha a szukádat sétáltatni akarod tüzeléskor, a kan meg szökni fog, ha szukát érez.


Én ivartalanított szukát javasolnék, nincs párzási para, és kisebb az esély egy dominanciára hajamos állatka kifogására.

A menhelyen nézted már???

2010. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szuka nem tudja a falat lepisilni.
2010. máj. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az elsővel egyet értek! A szukák kezesebbek, szelídebbek, a kanok gyakran makacsok, konokok.

Nekem van kan és szuka kutyám is, és a szuka nyugodtabb, szófogadóbb, kedvesebb mint a kan.

2010. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én szukám felér 6 kannal. (ivartalanított pedig)

Szerintem ha kiskutyát akarsz, először is olyan kennelből vegyél, ahol lelkiismeretes a tenyésztő, törzskönyv, szűrés, kiállítás, tenyészszemle stb. megvan. Akkor az ilyen tenyésztő ért eléggé ahhoz, hogy tanácsot adjon. Nem biztos, hogy a neme a lényeg, inkább magának a kutyának a személyisége, amit egy jó tenyésztő meg tud ismerni a kiválasztás idejére annyira, hogy meg tudja neked mondani, hogy hozzád melyik passzolna az alomból. És ezt nem feltétlen a kiskutya neme fogja befolyásolni. Kikérdez majd téged, te milyen személyiség vagy, mennyi tapasztalatod van. Ha megismeritek egymást, megismeri az igényeidet, akkor megmondja, szerinte hozzád melyik kölyök illene. Egy jó tenyésztő ilyenben ritkán nyúl mellé. Szóval ha amúgy nem ragaszkodsz a nemhez, akkor hagyatkozz a jó tenyésztő tanácsára szerintem és ne nemre vagy színre vagy mintázatra válassz, hanem belső tulajdonságra.

2010. máj. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!