Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers csirkehús IS tilos?

Nyers csirkehús IS tilos?

Figyelt kérdés

Néha adok a kutyámnak egy keveset. Az állatorvos ma leszidott miatta, mert hogy szalmonella, meg stb. "Nagyot csalódott bennem."

Én azzal védekeztem, hogy sokkal erősebb a gyomorsavuk mint a miénk. És emiatt nem veszélyes ez rájuk.

Én így tudtam. Melyikünknek van igaza?



2017. júl. 25. 23:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Az allergia miatt nem tanácsos adni, de így van ez a csirkét tápokkal is. Ja és nem konkrétan a csirke húsára lehet allergiás a kutya, hanem a sok tömegnövelő meg egyéb hormonra, amivel hízlalják a csirkéket a húsiparban. Meg hát sok bolti csirkehúst felduzzasztanak vízzel meg egyéb szerekkel, de ez nem csak a kutyának, hanem az embernek se jó.


Házi csirkétől pl semmi baja nem lesz, meg ha megbízható helyről veszed a húst.

2017. júl. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A bolti csirkétől sem lesz baja, ha nem allergiás rá.
2017. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
8 éves Bichonom van, csak grillezett csirkemellet eszik, van cicánk is ezért ki van rakva a tasakos kaja mindkettőjüknek, de a kutyus nem eszi. Köszöni szépen, tökéletesen van, semmi baja nincs attól hogy csirkét kap. Bár biztos van olyan kutya akinek lesznek problémái tőle.
2017. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott az allergia miatt, de az gyorsan kiderül, ha attól lesz az. Szóval lehet adni.
2017. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Allergiáról szó sem volt!

A szalmonella miatt mondta hogy ne.


Most beszéltem egy másik orvossal is, ő is ugyanezt mondta. Bármikor megfertőződhet tőle úgyhogy tilos.

2017. júl. 26. 17:07
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
De könyörgöm, állatorvos tudhatná, hogy nagyon sok állatban lehet szalmonella. Illetve ha a farkas megfog egy csirkét, akkor szalmonellás lesz? Nagy valószínűséggel nem. Rengeteg barfos ad nyers csirkét, nem hallottam még fertőzésről. Ha nem adhatnék csirkét, soha nem kaphatna a kutyám húst, mert nem vagyunk gazdagok, hogy marhát meg ilyeneket egyen.
2017. júl. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De tedd fel a kérdést barfos csoportban, ha nekünk nem hiszel.
2017. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom kinek higgyek most már.

A barfos csoportban is csak gazdik vannak, és nem állatorvosok.

Nem minden csirke húsa hordozza a fertőzést nyilván. Tehát attól még, hogy valaki(k) már egy csomószor adtak a kutyájuknak, még nem feltétlenül jelenti azt hogy megbetegedett a kutya tőle. Lehet hogy idáig csak szerencséjük volt.


De tényleg nem tudom, ennyi erővel a disznót is lehetne adni, az se biztos hogy fertőzött. :(

2017. júl. 26. 19:36
 19/23 anonim ***** válasza:
A barf elvek az alapoktól csoportban vannak állatorvosok is. Egyébként bármilyen állattól lehet kapni szalmonellát.
2017. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Amúgy kikeléstől 6 hetes koráig már vágósúlyba érnek. Ez csak szerintem természetellenes?
2017. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!