Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya rángat egy rongyot,...

Ha a kutya rángat egy rongyot, és azt valaki szintén rángatja, akkor a kutya foga kiszakadhat?

Figyelt kérdés
Azt gondolnám, hogy igen, kiszakadhat a foga, de a kutyakiképzők (rendőr kutyáknál pl) azt az anyagkezet is rángatják.
2010. máj. 22. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy felnőtt és egészséges fogazatú állatról van szó akkor igen kicsi a valószínűsége, hiszen azt fájdalom eőzné meg és akkor az állat nyilván lazít a harapásán vagy elengedi az anyagot.

Kölyökkutyáknál a fogváltás időszakába eshetnek i így a fogak, illetve ha öreg az állat és már lazák a fogai akkor is kieshetnek így neki.

2010. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A kutyám éppen ereje teljében van (lassan 2 éves) és egészségesek a fogai, de átjött hozzánk egy ismerős, és mikor egy pillanatra bejöttem a házba, arra mentem ki, hogy rángatnak egy rongyot. Ettől kicsit ideges lettem, mert megijedtem, nehogy kirántsa a fogát, mert elég erős gyerekről van szó, a kutyám meg közepes nagyságú, tehát nem kaukázusi méretű...

2010. máj. 22. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Felnőtt kutyusnál semmi baj nem lehet ebből, kölyök kutyusnál fogváltás alatt kerülendő az ilyen játék.. De felnőtt korban, hajrá ;)
2010. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

xDezédes.

ht nemtudom az én kiskutyám (tacskó) első dolga az volt hogy szerzett egy rongyot és lekezte rázni meg elöttem húzta hogy fogjam meg és játszunk együtt. nemtudom hogy a te kutyusod nem csinálta vagy csak te nem akartad ezt jászani mert féltetted.

kiskutyáknak még nem szabad erősen rángatni de miután kifejlődtek a maradandó fogaik meg is emelhetjük a teljes kutyát ha erősen kapaszkodik.pesze nem szabad naponta több órát gy lógatni de játék közben néha meglephetjük neki is tetszeni fog:)

amúgy jó lenne ha az emberek nem vigyáznának ennyire rájuk és rá kéne jönnünk hogy ara lett kitalálva hogy vadásszon, neki a keze helyett van a szája. nem kéne mindenféle bokanyaló kutyát kitenyészteni csak azért hogy uhácskát adjunk rá nem természetes. a kutyának eredetileg a természetben volt a helye ehelyett sokan a panelból sem engedik ki. nem normálisak:S

2010. máj. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám szószerint rongymániás (boxer), más játék nem is érdekli igazán, még a labdázás sem köti le annyira, mint a rongycibálás. Persze ő már felnőtt, egészséges, így nem aggódom, hogy lesz-e baja (mondjuk én nem szoktam lógatni).
2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez ismerős. Mármint a rongyozás. Az enyémnek is az az egyik mániája, hogy valamilyen rongyot rág-harap-rángat. Csak én ugye nem szoktam fogni a rongyot, hanem ő egyedül játszik vele. De amúgy az a szokása, hogy beszabadul mondjuk a garázsba ahol több zsák ruha is van amit nem használunk, és keres, kutat benne. Aztán ha talál valami olyat ami tetszik neki, akkor úgy elszalad vele, mint aki nem is tudom milyen kincset talált volna. :) Olyankor nagyon büszke magára ha ellophat valamit.
2010. máj. 22. 22:33
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonlo a helyzet,szeret rongyozni,szereti cibálni,meg vettem egy csibészkart,arra nagyon megy,örzö-védözni szoktunk,,van hogy néha a srác aki felhuzza a kezére a csibészkart az mondja hogy annyira fogja a csibészkart,h nem is akarja elengedni
2010. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan fogd meg a másik végét a rongynak, úgy még jobban fogja élvezni. A fogainak nem lesz semmi baja! :)

Édes vagy, ahogy aggódsz :)

Az erősebb állkapcsú, harapású kutyák simán meg tudják tartani a testsúlyukat a szájuknál fogva. ÖV kutyáknál és a gumizós staffiknál is gyakori, hogy a kutya a levegőben van.

2010. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!