Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a labradoodleről?

Mit gondoltok a labradoodleről?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok amikor két hülye szaporitó összetesz egy labit és egy uszkárt...

Hanem amikor amerikai, normális tenyésztők a valóban fajtatiszta, több generációlag visszamenőleg szűrt valódi labradort és uszkárt raknak össze. Szerintem ez egy teljes mértékben elfogatható dolog, csak a született labradoodle kiskutyákat szerintem ivartalanítási kötelezettséggel kéne kínálni, hogy véletlenül se születhessenek második generációs labradoodle kutyák, hiszen ott már egyálltalán nem egységesek a fajta jellemzők.

De ezzel önmagában szerintem senkinek nem lehet problémája, még ha a labradoodle kutyák funkcióját én magam sem látom. Hiszen egy óriás uszkár tudtommal mindent el tud végezni amit egy ilyen kutya, s szintén csökkentett allergiaveszéllyel jár...


Én azokat nem értem a legjobban akik azt mondják, hogy legyen ez a kutyafajta, de csak úgy ha 20-40 év alatt rendesen kitenyésztik, hogy minden utód ugyanolyannak szülessen és ne legyen a generációk között eltérés. Szerintem ez a "hibrid" (tudom, hogy hivatalósan ez nem hibridségnek számít) rendeszer tökéletes és egyszerű, valamint a fenti rendszerrel nincs is különbség.


Aztán vannak azok akik azt vallják, hogy nem kell több kutyafajta egyálltalán, s ennek a kutyának nincs értelme, mert semmit nem tud amit más fajta ne tudna. Részben egyetértek, de azt gondolom, hogy kedvtelésből, vagy ákrmilyen célból is lehet új fajtákat, vagy éppen keverékeket létrehozni, csak mert. Szerintem amíg a kutya egészséges és megkapja a megfelelő törődést addig a többi a gazda magánügye.


Ti mit gondoltok?



2017. júl. 30. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
37%
bundájából minőségi szőnyeget lehet készíteni.
2017. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Azt azért hozzáteszem hogy attól mert "Amerikáról" van szó azért általában nem a neves tenyésztők teszik össze a tökéletes labrador és uszkár kutyáikat, mert ők ilyenre nem "pocsékolják" a vérvonalat. Ott is inkább a divatkutyák létrehozására szakosodott szaporítók foglalkoznak ilyen fajták létrehozásával mert nagy divat lett és nagy pénz van benne.


A személyes véleményem hogy ha ilyen mesevilág létezne mint ahogy mondtad, hogy szűrt, tenyésztői körülmények között kitenyésztenék évtizedek alatt ezt a fajtát azzal szerintem semmi probléma nem lenne, ugyanis hülyeségnek tartom ezt hogy nincs szükség új fajtákra mert bármikor, bármi újat ki lehet tenyészteni. Ennyi erővel nem lett volna szükség ennyi vizsla fajtára, mert elvileg egy fajta is be tudta volna tölteni a vadászok igényeit. Például én amit most amerikai kennelnél láttam, hogy ráálltak évekkel ezelőtt, hogy kitenyésszék a "kék juhászt" (blue shepherd), ez gyakorlatilag a németjuhász acélkék színű változata de a tenyésztő ha jól tudom külön fajtát szeretne belőle létrehozni. Ez mind kemény pénz és idő, de akinek van erre kapacitása miért ne? Annyi gyönyörű fajtát lehet létrehozni amit szelektív és céltudatos tenyésztéssel később hivatalosan elfogadott fajtává lehet tenni.

2017. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!