Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit eszik az idős kutyátok,...

Mit eszik az idős kutyátok, mit adtok neki enni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 1. 06:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Ugyanúgy mindent, mint fiatalabb korában, csak a csontos csirke far-hátat jobban megfőzöm, és ritkán nagy cupákos csontot kap a rágcsa miatt.Így öregecsként jobban megeszi a konzervet, mert néha azt is kap a változatosság kedvéért. És szereti a konzerv patékat is.
2017. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hany eves a kutyatok? Ugy tudom hogy csontot nem kaphat mar idos koraban. Ha jobban megfozod es puhabb lesz a csont, ugy kaphat akkor?
2017. aug. 1. 08:01
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

9 éves, van, hogy maradékot eszik, vagy csirke farhátat főzök tésztával, és azt eszi. Semmi baja nincs a csontoktól.

Csak akkor kap kész kutyakaját, ha véletlenül nincs más.

2017. aug. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Csontot főzve egyáltalán nem kaphat a kutya, mert a csont főzés hatására megkeményedik, elveszíti a rugalmasságát, másképp törik, mint nyersen. Ezáltal sokkal veszélyesebb.


Ha már nehezen rág egy idős kutya, akkor csontporral lehet helyettesíteni a nyers csontot.

2017. aug. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Volt egy westienk, 16 évesen halt meg. Utolsó éveiben már szinte teljesen vak és süket volt, illetve bepisilt/bekakilt (a kedve, étvágy viszont tökéletes volt)


Na ő marha nehéz eset volt etetésügyileg, mert világ életében mohó volt, mellé jött az allergia, és idős korára a nagyon lecsökkent nyelésreflex. Rendszeresen nyúltam le a torkába, mert fuldokolt és nem lehetett belőle felütni az ételt. Viszont a fuldoklás ellenére is sokszor próbált tovább enni....


Végül mindenkinek úgy volt a legjobb, hogy leszűkítettem a kört, hogy mi az, ami kutyának adható és ő nem allergiás rá (zöldségek, gyümölcsök, rizs, bizonyos húsok, hal) és vagy főztem rá és azt kapta teljesen pépesítve, vagy bébietelt vettünk neki (találtunk időnként kutya számára megfelelő összetételű "tejpépet" is). Igyekeztünk minél változatosabban etetni.


Időnként kapott tápot beáztatva és aztán összenyomkodva, de ez ritkább volt, mert ő még az Acanától is időnként kegyetlenül vakarózott.


Ha nincs egészségügyi problémája a kutyádnak, "csak" öreg, akkor vannak senior tapok, melyek osszeteletukben, arányaikban megfelelőbbek az idősebb állatok számára. Ha nem rág már jól, akkor érdemes vízbe áztatni. Ha pedig nyelésével, tudatával van probléma, akkor a legjobb az étel állagát hozzá igazítani, szükség esetén vitamint porrá törve kiegészíteni azt, hogy minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson a szervezete.

2017. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"mert ő még az Acanától is időnként kegyetlenül vakarózott."

Na, attól az enyém is vakarózna :) Poratka és egyéb tárolási atka allergiája van.


Meg mindenféle szárnyashús allergiája, beleértve a tojást is. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy kétoldali lágyéksérvvel* műtötték és van egy rém rossz helyen elhelyezkedő, nagyobbacska daganata*, ami ugyan az életminőségét nem befolyásolja, csak minden olyan dologról le van tiltva, ami keményítheti a székletét. Élen a csonttal, természetesen.


Orvosi ajánlásra főzött kaját kap: husi, zöldségek, barna rizs, friss gyümölccsel és zöldkagyló porral (annyira nem remekek már az ízületei). 2-3 napi kaja megy a hűtőbe, a többit meg mélyhűtöm, hogy véletlenül se szaporodjon benne semmilyen atka. Jutalomfalatot, ami saját készítésű, dettó.

Amúgy sertést, nyulat, szarvast eszik, mikor éppen mihez tudunk hozzájutni. Rágcsának nemrég találtam kis kiszerelésben őzfület, amiért odáig van meg vissza. (Tervezek egyszer bedobni egyet a mélyhűtőbe, megnézni, hogy mi lesz belőle, hátha tudnék nagy tételben is rendelni.)

Látván milyen szépen összekapta magát a főzött koszttól, szívesen kipróbálnám vele b.a.r.f. etetést is, de ilyen diéta mellett nem hiszem, hogy lehetséges lenne :\


*rám ne nézzetek, mentettük.

2017. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Első hsz. vagyok. Ahogyan az emberek, úgy a kutyák is különbözőek.Az én kutyám keverék,nagy testű, és elmúlt 11 éves. Csirke far-hátat főzök neki némi zöldséggel és tésztával. Imádja.És mint írtam, néha egy-egy konzerv. És max.havonta 1x egy cupákos csülökcsont.
2017. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a 14 éves spánielemet Orijen seniorral etettem, mellé néha magas hústartalmú konzervet is kapott. Sajnos tavaly kiderült, hogy daganata van, augusztusban veszítettük el. Az utolsó pillanatig maradtunk ennél az étrendnél, plusz nyers csirkehúst, gyümölcsöt adtunk neki, csupa finomságot. Ezek mellett táplálékkiegészítőket is kapott, van egy BiogenicPet nevű tabletta, azt kapott, és nagyon sokat segített az állapotán.
2017. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy tízéves labim van, egyelőre gyakorlatilag semmi baja, már van két éve a Real Nature hidegen préselt senior tápját eszi, nem tűnt fel, hogy bármi problémája lenne vele.
2017. szept. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12 éves havanese, Taste of the Wild.
2017. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!