Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát BARF illetve Prey...

Kutyát BARF illetve Prey Model szerint etetők, mennyit eszik a kutyátok egy nap? Kérlek írjátok mellé a kutyátok korát, fajtáját, testsúlyát, aktivitását, és hogy miből mennyit adtok neki.

Figyelt kérdés
Minden kutyámat nyerssel etettem,tisztában vagyok a nyers etetés szabályaival és alapelveivel,csak az én hiper 37kgos kutyuskám eszméletlen mennyiséget eszik,ezért lennék kíváncsi a többiek mennyiségeire.

2016. okt. 4. 06:55
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon aktív 4 éves pit, 22 kg, napi 650 g körül van az adagja (180-200 g zöldség, a többi hús, arányokat nem mondok, mert mindig kicsit változik a csontos miatt), de néha még több - elég gyorsan változtatja a testsúlyát meg a kondiját, úgyhogy kisebb korrigálást mindig igényel a dolog.

Nála figyelnem kell, hogy kapjon zsíros húst, vagy külön veszek kacsahájat, mert azt lemozogja magáról, és nem egészséges, ha nincs rajta semmi, csak izom meg bőr.


Az öregem meg 23-24 kg, 13 éves német juhász keverék, most már lassúcska, ő olyan 5-600 g körül kap, nála mindig változtatom (gerincbeteg, az aktivitása elég változó annak függvényében, hogy éppen mennyire fáj vagy nem fáj neki a háta). Nála már vigyázni kell a csontossal, kb. a felét eszi a rendes adagjának, hússal pótolom. A zsírostól viszont azonnal elhízik, úgyhogy neki meg olyat nem adok :)


Az összetételt tekintve egyébként vegyesen etetek, csontosból amit éppen találok (általában szárnyas farhát, szárny/szárnyvég, láb, néha pontyfej), hús meg szárnyas vagy marhaszív, nyúlnyesedék, néha zúza, alkalmanként máj, vese, ilyesmik. A zúza a pitnek valahogy nem az igazi, de a szívtől meg főleg a nyúltól iszonyat jól néz ki.

2016. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


O az én kutyám,37kg Nemet/Holland juhasz keverék,napi 15-30km seta,heti 35-70km futas(15kmh+ átlag ) , 50gr zoldsegnel többet nem eszik meg viszont megeszik naponta 3db(1,2kg) csirkefarhatat, 0,5kg kacsaszivet , 2db(500gr) csirkecombot, melle néha kap makrelat,tokehalmajat,havi 1x fel kg csirke máj a napi szív adag helyett,illetve a szív helyett néha pulykafelsocombfilet. Azért érdeklődtem mert egy kutyát sem ismerünk,aki ennyit enne es amikor beszélgetek kutyasokkal mindenki csak néz...😬

2016. okt. 4. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

1) Diktálj bele több zöldséget. Keverd el túróval, kefírrel, vagy darált hússal, akkor megeszi. Az öregem konkrétan képes volt elhízni, amikor úgy gondoltam, hogy lecserélek egy kis húst zöldségre, hiszen mégiscsak öreg. A szénhidrát nem vicc, nagyon hasznos tápanyag, pláne aktív kutyának :)


2) Próbáld meg elsősorban nem csirkével etetni. A pitem pl. a csirkezúzától úgy néz ki, mint akit éheztetnek, de ugyanaz a mennyiség marhaszívből meg terminátort csinál belőle. Nem tudom, hogy azért-e, mert a csirke nem egy "erős" hús, vagy azért, mert van némi intoleranciája, és nem hasznosítja rendesen, de neki max. akkor adok zúzát, ha fogyasztani akarom.


3) Próbáld meg kis hájjal kiegészíteni a kaját, szintén azért, mert az egy aktív kutyának tök jól hasznosítható energiaforrás.


4) Kísérletezz :) Etess vele minél többféle húst meg zöldet, mindenféle arányokban; meg fogod látni, hogy neki mi jön be.


A combot is csonttal együtt kapja amúgy? Mert az kicsit durván sok csontosnak hangzik :)

2016. okt. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kérlek ne értsd félre, de nem tanácsokra vagyok kíváncsi, hanem elmondtam hogy mire. Mivel ő tényleg aktív, nem ismerek olyan kutyát aki annyit mozog mint ő,pláne aki ilyen nagytestű ezért kérdeztem. A zöldséget meg ha berakom a darált húsba otthagyja a húst is. Egyébként ő gyakorlatilag 0 szénhidráton van, előző kutyám is hasonlóan evett vele félmaratonoztam. Kakija tökéletes ált. napi 1 van mikor nem is jön, és akkora mint a kistestű kutyáknak, hasznosul minden tápanyag. Tanyasi csirkét eszik, elég zsíros, arra nincs panasz, meg mindent bezabál, csak mindenki fele annyi/harmad annyi kaját eszik mint ő és mindig extra soknak tűnik.(mondjuk többet is mozog mint más)
2016. okt. 4. 18:08
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Ja jó, azt hittem, azért mondod el te is, hogy nálatok mi van, mert megoldást szeretnél :D Ide általában azért jönnek az emberek :)
2016. okt. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Minden kutyámat nyerssel etettem,tisztában vagyok a nyers etetés szabályaival és alapelveivel,csak az én hiper 37kgos kutyuskám eszméletlen mennyiséget eszik,ezért lennék kíváncsi a többiek mennyiségeire.


Ez van a kérdés kiegészítő sávjában.. :)

2016. okt. 4. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!