Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszelyes-e ha kiskutya...

Veszelyes-e ha kiskutya karmol vagy harap meg valakit, amikor meg nincs veszettség ellen beoltva?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha buta kerdés, de egy pàr hetes kiskutyàval jàtszottam, es a kis fogacskajaval vegigkarmolta a bõrömet. Még nem kapott veszettség elleni oltast.

2017. aug. 1. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem veszélyes. Gyakorlatilag semmi esély rá, hogy veszettséggel fertőződik egy pár hetes kiskutya.
2017. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyja oltott, ő pedig még szopik, akkor van védettsége.

H nincs, akkor fertőzött állattal kellene találkoznia ahhoz, hogy ő is beteg legyen. Nagyon minimális rá az esély.

2017. aug. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért elgondolkodtatott a kérdés úgy általánosan is. Nekem nincs kutyám, nem vagyok gyakorlott a témában, de utánanéztem és a kutyákat általában csak 3 hónapos kor után oltják. Ugyanakkor sokszor szedik össze a kutyamentők az elhagyott kiskutyákat itt-ott, akik ki tudja közben kivel, mivel találkoztak. Köztük almokat is szoktak találni és hirdetni, ezeket a piciket még nem is lehet oltani. Mi van, ha ők okoznak bőrsérülést mielőtt még beoltanák őket? Általában ha valakit megkap egy kutya, amelyik nincs beoltva, akkor tudtommal az a szabály, hogy azonnal be fogják az illetőt oltani. Vagy nem így van? Most nem az én konkrét esetemet mondom, mert ez a kiskutya valószínűleg tényleg nem esélyes a veszettségre, csak általában érdekel most már a dolog, hogy mit tesz az orvosi ügyelet, ha egészen fiatal kölyökkutya okozott sérülést.
2017. aug. 2. 00:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is, Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség, tehát annyira eleve nem kell izgulni. Én viszont olyan országban élek, ahol van veszettség és elég nagy probléma. Itt eleve azt tanácsolják, hogy ha valaki oltatlan állatokkal foglalkozik, vagy ismeretlen eredetű kutyát fogad örökbe, akkor kapjon megelőző oltást. A veszettség hónapokig, sőt, akár évekig lappanghat az állatban, de csak a tünetek megjelenése előtti pár napban fertőz. Ezért ha valakit megharap egy oltatlan állat, 10 napra karanténba helyezik. Ha ebben a 10 napban az állat elpusztul, akkor azonnal elküldik a laborba, ahol még aznap megvizsgálják, hogy veszett volt-e. Ha igen, rögtön megkezdik az oltássorozatot. Ha 10 nap múlva még életben van, akkor az állat biztosan nem volt fertőzőképes stádiumban, tehát nem kell oltani. Ettől függetlenül benne lehet a vírus. Ugyanez a protokoll, ha kölyökkutya harap, de létezik a házi karantén azokban az esetekben, amikor a kutya gazdája ismert és együttműködő. Ilyenkor a gazdi otthonában vagy a menhelyen, ahol befogadták figyelik meg az állatot. Ettől függetlenül nagyon kicsi az esélye, hogy a kölyök veszett legyen, hiszen valószínűleg már a harapástól elpusztulna egy pici állat. Ha engem kölyök harapna meg, nem mennék orvoshoz (főleg, hogy oltva vagyok), csak figyelném a kölyköt.
2017. aug. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!