Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kutya karmolás mennyire...

Kutya karmolás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptunk egy ismerőstől egy kiskutyát és ma egy kb. 5 cm-es kicsi karcolást hagyott a karomon, kicsit bepirosodott, de nem kezdett el vérezni.. lehet-e ez veszélyes? a kutya még nem volt beoltva

2014. júl. 1. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Mossd ki, kend be Bepanthen +-szal. Ha súlyosbodik idnulj dokihoz.
2014. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kimostam, bekentem fertőtlenítő szerrel
2014. júl. 1. 18:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha még nem is vérzett, akkor mitől lenne veszélyes? Viszont a jövőre nézve: ha 5 éven belül nem kaptál tetanusz oltást, akkor szerintem adasd be magadnak. Mert az teljesen normális és várható, hogy a kölyökkutya a tűéles karmocskáival és tejfogaival egyszer-kétszer még fel fogja sérteni a bőrödet, úgy is, hogy vérezni fog.
2014. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
semmi bajod ne lesz. Amikor a kutyám kicsio volt kb 3 hónapig olyan volt az alkarom mintha pengével vagdosnám. Miközben jártszottunk a kis tühegyes fogaival okozta. Semmi bajom nem lett töle, pedig nem tisztogattam, a traumatológus Édesaámé szintén tiszta karcolás volt.
2014. júl. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!