Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet ez a kutyámnál?

Mitől lehet ez a kutyámnál?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő lenne.

Van egy 4.5 hónapos stafford kutyusom, akinek most a marmagassága 47 cm és 15 kg.

A szülei viszont, az anyának 46 cm, az apjának 48 cm a marmagassága szerintetek, magasságra mennyit nőhet még kb?

Vagy elképzelhető,hogy már nem fog nőni és csak szélesedni fog? Létezik az, hogy egy 4.5 hónapos kutya már ne nőjön magasságra, és csak szélesedni fog?

Én úgy tudom, hogy egy középmeretű kutya, 1 éves korára éri el kb. a teljes magasságát, és utána szélesedik, formálódik.

A válaszokat köszönöm!



#kutya #staffordshire #marmagassága
2017. aug. 2. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nőni fog még.

Egy kölyök nem csak az anyára-apára hasonlíthat. A két szülő felmenői közül bármelyik tulajdonsága megjelenhet .

Jó helyen mérted?

2017. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy bull típusú keveréked, de biztosan nem Staffod.
2017. aug. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Méret: Nincs se alsó, se felső határ. A számszerű adatoknál fontosabb az arányosság és a harmónia. Az ideális marmagasság kanoknál 46-48 cm, szukáknál 43-45 cm. Súlyuk általában 25-30 kg." - a standard szerint.


Anyja, apja is elég magas. A tiéd is nőni fog még bőven. Kiállítási darab biztos nem lesz.

Egyébként a tenyésztőnek érdemes feltenni a kérdést, illetve megmutatni neki a kutyát.


Ha nem tk-s, akkor meg okafogyottá vált a kérdésed, mivel bulltípusú keverékek akármekkorák is lehetnek.

2017. aug. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen pontosan mértem, még képet, illetve pontos leírást is kerestem, h hogyan kell pontosan a kutyák marmagasságát megmérni!Egyébként tegnap vtam az állatorvosnál, ő is mondta, h szép nagy kutyus megemlitettem neki is amit itt kérdeztem, ő annyit mondott, hogy genetika....Megmérte egyébként ő is és ő azt mondta, h majdnem 47,5 cm! Tehát biztos, h az állatorvos még pontosabban mérte mint én!
2017. aug. 2. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!