Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetném el a kutyámnál...

Hogyan érhetném el a kutyámnál, hogy ne féljen az idegen barátkozós kutyáktól?

Figyelt kérdés

Lassan két éves lesz havanese kutyám. Az embereket szereti, de hogyha egy idegen, nála pörgősebb és barátkozósabb kutya közelíti meg akkor menekül, utána morog is közben és hogyha akkor se hagyja békén a kutya, akkor elkezd odakapni neki (mert már volt olyan hogy egy elengedett eb futott oda hozzánk).

Viszont megfigyeltem, hogyha messze van számára az idegen kutya, akkor ilyen pöfékelős hanggal konkrétan hívja a másikat és érdeklődik is felé addig, amíg 1-2 méteres komfort zónájába nem lép a másik.

Már arra is volt példa, hogy nyugodtabb kutyával futottunk össze és azzal semmi gond nem volt. Óvatosan megszagolták egymást és mentek is utána a dolgukra, de ilyen ebekkel ritkán találkozok, általában a javuk pörgősen közelíti meg, amit már írtam korábban, hogy kiborítja...


Mellékesen:

Vittem egyszer ismerőshöz is és ott is egy pörgős öleb volt, akinél az első nap ugyanígy ez a menekülős állapot volt, de aztán másnapra meg már játszott is a másik kutyával...



2017. márc. 16. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Javasolnám, hogy kérj segítséget egy szakembertől. Vidd el kutyaiskolába szocializálni.
2017. márc. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kerdezo, te szereted, ha vadidegenek a nyakadba ugranak, hogy "juheee, te vagy az uj legjobb baratom?"


Az a nagy, budos krumplis teszta, hogy az a taho, aki nem erti meg az elso, udvarias jezesekbol (arrebb megy, morog), hogy a kutyad nem ker belole. Ilyenkor az van, hogy szolsz a masik gazdinak, hogy a te kutyad nem baratkozi, vagy ha ehhez mar tul keso, beveded a sajat kutyad.

Azt tudod meg csinalni, hogy nezd meg! jatekkal bovited az ingerkuszobet: nezze meg a tul baratsagos kutyat, jojjon ra, hogy az se akarja megenni vacsorara - de ne varj csodat, csiga lassusagu, de folyamatos fejlodesre szamits. Nyilvan ismered annyira a kutyad, hogy tudod milyen energia az, amit abszolut nem bir (magasan tul van az ingerkuszoben), de ami fele kicsit is nyitottabb, arra ezzel ra tudsz erositeni. Hasznalati utasitas itt: [link]


Az en kutyam is ilyen: egyszeruen introvertalt (:

2017. márc. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is havanesem van, az éven lesz 10 éves. :) Sose volt annyira barátkozós típus, de mivel az éven szeretnék kiskutyát, ezért elkezdtem arra edzeni, hogy barátkozós legyen. Van nálunk egy kis park, ahova gyakran járnak a kutyások, összetömörülve, és a kutyák ott, szinte falkában játszanak. Oda vittük mi is, de egy teljes héten keresztül, csak pórázon volt, a lábunknál. Mikor már kezdett barátságosabb lenni, akkor elengedtük játszani. Ennek lassan három hete, játszani még mindig nem tud, de már nem szalad el senkitől. :D Türelem. :)


(igazából, az, hogy megmorogja őket, nem feltétlenül baj, neki is van magánszférája, nem szereti ha beletolakodik valaki)

2017. márc. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vigyétek kutyasuliba ha tudjátok, ott tanul is meg szocializálódik is.


Szoktasd más kutyákhoz. Ha valamilyen kutyával jól kijön, és a gazdájával sikerül is megbeszélni, akkor próbáljatok együtt sétálni, vagy együtt lenni a futin, és így is megtanulja, hogy nem kell társaktól tartani. Vidd kutyás környezetbe, de vigyázz, mély vízbe sose dobd: ha a kutyafuttatón van 10 kutya, akkor inkább ne vidd be, mert biztos hogy feszült lesz vagy félni fog. Ha fél, ne nyugtatgasd, hogy "jólvan picim semmi baj", mert ezzel csak azt erősíted, hogy ha fél, az jó.


Hidd el egy idő után lesz eredménye. Mi is ugyan így voltunk, nem szocializálódott rendesen a miénk. Tacskó keverékünk van (picit nagyobb mint egy normál tacskó), erre egy csivavától is megijedt egyik nap :D

Olyan helyeken sétáltattam, ahol sok kutya előfordul, így már bátorodott valamit. Néha még most is összehúzza magát ha jön egy nagyfarab kutya, de úgy nagyon már nem szokott félni ^^


Kitartást :D

2017. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!