Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak májgyulladása...

A kutyámnak májgyulladása van, szombaton derült ki, azóta javult az állapota de tegnap sokat hányt. Ma megint nem hallottam hányni?

Figyelt kérdés

7 éves! Az állatorvos este vért vesz tőle. Reggel óta iszik, már a víz is megmarad benne. Adtam neki pár db kekszet, nem hányta azt sem ki, de azt mondta az állatorvos hogy többet ne adjak, mert diéta van.

Most az árnyékban pihen, nem néz ki olyan rosszul, melege van.

Azt vettem észre, ha oldalra fekszik akkor egyből hány. Tegnap este is emiatt hányt szerintem. Azóta ő se fekszik tudatosan oldalra én azt figyeltem meg... mindig csak hasra, pedig általában oldalra szokott. Ez is a májgyulladás miatt van vagy ezt más okozza?

Este lesz a vérvétel, de eddig még nem vettek tőle vért csak lázat mértek (lázas volt) az orvos ultrahangot is csinált. Kapott gyógyszereket de már elfogytak, az antibiotikum is. Elvileg már gyógyulnia kéne, ehelyett tegnap negyed óránként hányt.

Tudom, hogy meg kéne várni a vérvétel eredményét de addig megesz az ideg. A környéken még egy állatorvos lenne, de ő már félrediagnosztiáta egyszer a kutyámat + házhoz jönne. Azzal mit érek? Semmit. De a másik csak este tud fogadni mert dolga van, azt mondta addig pihenjen a kutya.

Nagyon félek!!! :(



2017. aug. 3. 13:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne esélye kezelés mellett egy 7 éves kutyának??? Nekem a 13 éves bobtailomnak volt hasnyálmirigy gyulladása, neki csak diétáznia kellett. Pár napig ő is nagyon beteg volt, lázas, fájt a hasa, szerencsére hamar rendbe jött. Neki a vérképből derült ki, nagyon magas volt a hasnyálmirigy enzim. Utána még három évig élt, 16 évesen hunyt el. Szóval, miből gondolod, hogy a te kutyád jól a kezelésre?
2017. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy van esélye, nagyon megijedtem mikor először mondta a telefonban az orvos hogy a kutya "súlyos beteg". De most már átbeszéltem vele és mondta, hogy van remény. Csak elsőre megijedtem, hogy nagyon komoly baja van és nincs esélye :(

Mindenesetre örülök, hogy tényleg van remény, ma megkapta az infúziót és holnap is fog kapni. Diétázni fog, kapott gyógyszereket és az orvos szerint ha 5-7 nap alatt javul az állapota akkor nagy eséllyel meggyógyul. Úgyhogy most mindent megteszünk és diétáztatjuk

2017. aug. 4. 21:10
 23/24 anonim ***** válasza:
Van esélye! Kap kezelést, fiatal, meg fog gyógyulni, mint már írtam, az én idős kutyám simán felgyógyult a hasnyálmirigy gyulladásból. Jobbulást neki, vigyázz rá. Majd írj, hogyan lábadozik!
2017. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Sajnos nem élte túl.

Nemrég holtan találtam rá.

:( :( :(

2017. aug. 5. 14:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!