Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok kutyákat ajánlani?

Tudtok kutyákat ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy kiskutyát:

Ami mindig kicsi marad

Lehet bent is meg kint is (de legfőkképp inkább kint lenne)

Nagyon aranyos cuki pofijú :)

Hosszú szőrű

És okosabb fajta! :) (úgyértem tanítás nélkül is okos)

Köszi szépen mindenkinek! :)



2017. aug. 3. 15:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Kistermetű kutyát télen nem tartunk kint, tehát csak kinti-benti lehet, hidegebb időben mindenképpen bent lehessen.

Minden kutyát kell nevelni, tanítani, olyan nincs, hogy tanítás nélkül is tudja, amit kell. Ettől még okosak a kutyák.


Amit még kellene tudnunk:

- mennyit sétálnátok egy nap minimum?

- sétán felül mennyi időt tudsz a kutyára szánni naponta?

- mennyi pénzt szánsz a vételárra?

- és a havi eltartására?

2017. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A legideálisabb választás ez lenne:

[link]

2017. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Én tudok egy nagyon nagyon aranyos kiskutyát!!! Plüssből van, örökké szeretni fogod!
2017. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
OKé megvan, hogy mit akarsz. Akkor most halljuk mit nyújtasz neki, akkor tudunk is mondani valamit.
2017. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Volt kettő kutyám és azt hiszitek nem adtam nekik meg semmit? Az életemet is neki adtam volna! Mindenük megvolt! Ami csak lehetett! Akkor vele is ez lesz! Úgy fogom szeretni mint ha a gyerekem lenne! Ahogy a másik 2 kutyát is! Minden nap foglalkoznék játszanék vele! Etetném vinném oltani! Amit csak lehet!!!
2017. aug. 3. 16:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Miért akarnék kutyát, ha nem szeretném és gondoznám?
2017. aug. 3. 16:23
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem a szeretet és a gondozás a kérdés, hanem mit tudsz neki nyújtani, kutyasuli, hány séta, hány óra foglalkozás stb. És egy kutya nem gyerek, a lehető legnagyobb hiba ha úgy kezeli az ember mint egy gyereket. Imádom a kutyáimat és teljes jogú családtagként vannak kezelve, de sosem szabad gyerekként elkényeztetni őket.

Egyébként ha csak az elvárásaidat sorolod és nem írod hogy mit tudsz neki nyújtani nem tudunk kutyafajtát ajánlani mert kutyát nem kinézetre választ az ember.

2017. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
21%

Westie? :)

Csak hogy ne mindenkitől a csesztetést kapd.

2017. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Első vagyok. Miért nem válaszolsz a kérdésekre? Ezekre az információkra szükség lenne a fajtaajánláshoz.


Kutyát kutyaként kell szeretni és nevelni amúgy, nem gyerekként, annak sosincs jó vége.

2017. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Értjük mi, hogy imádod a kutyákat, de ez messze nem elég. Az állatokat tudni kell megfelelően szeretni, gondozni. Lehet annak a kutyának kacsalábon forgó kutyaháza, ha a termete miatt fázik télen és szépen, csendesen roncsolódnak az ízületei, gyengül a szervezete. Megveheted neki a legmenőbb kutyajátékokat, ha nem mozdul ki naponta(!) a kertből, nem szerezhet új élményeket, kutya-, ember- és cicabarátokat meg még ki tudja milyeneket. Lehet neki aranyból a tálkája, ha nem tudsz vele megfelelő minőségben és mennyiségben foglalkozni. Márpedig egy kinti kutya alig lát valamennyit gazdiból: reggel elmegy, du. hazajön, tanul, leckét ír (felnőttek esetében dolgozik, bevásárol, főz, egyéb házimunkákat végez), játszanak egy fél órát, elmennek másfél-két órát sétálni, aztán gazdi bemegy a házba, vacsorázik, családi életet él, alszik, a kutya meg a maradék 22 órában a kertben unatkozik egyedül.


"úgyértem tanítás nélkül is okos"

Ez gyönyörű szépen leírja, hogy mennyire vagy tisztában a kutyák igényeivel. Eleve a kutya nem tud magyarul, tehát ordíthatod neki, hogy "ül", "pfuj" meg "nem szabad", nem fogja tudni, hogy mit akarsz. Alapból a kutyának szüksége van agymunkára is, de a séta mellett pont a tanulás az, ami a legnagyobb közös móka, a legjobb kapcsolatépítő tevékenység, amit a gazdival csinálni lehet.

Amúgy minden kutya okos, szerintem sokkal okosabb, mint az átlag ember azt feltételezi. Két nagy kérdés van:

- hogy mit hoz a fajtajelleg, mert nem minden kutyát tenyésztettek arra, hogy a gazdájával szorosan együttműködjön vagy hogy gondolkodás nélkül mindent megcsináljon

- és hogy mit tud belőle kihozni a gazdi.


Ennek fényében gondold át, hogy tényleg megfelelően tudnál-e gondozni egy kutyát. Aki TÉNYLEG szereti a kutyákat, annak sokszor az a felelős döntés, hogy NEM vesz magához kutyát. Hanem tart pl. sziámi harcos halat, ami szintén aranyos, cuki pofijú, hosszú "hajú" :D, megismeri a gazdit és örül neki, viszont elég vele napi 5 percet és heti 1x 30 percet foglalkozni.

2017. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!