Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyatápot ajánlanátok...

Melyik kutyatápot ajánlanátok kölyök kutyának (a tápok lent)?

Figyelt kérdés

Egy kistestű kölyökről lenne szó, aki előtte N&D Pumpkin Lamb and blueberry-t evett, de ebből a nagytestűeknek valót, ezért váltottunk Real Nature Csirkés halasra. Fokozatosan szoktattuk át, még is úgy megy tőle a hasa, hogy ezzel minél hamarabb leszeretnék állni. Szerintem itt vagy az kavarhatott be, hogy a Real Nature fehérjéje magas (39%) és biztos vagyok benne, hogy ennek kicsivel kevesebb, mint a fele nem is állati eredetű (ami pedig nem tesz jót) . Vagy az, hogy csirkés, elképzelhető allergia. Szeretnék váltani, és nézegettem tápokat. Először mindenképp csak kis kiszerelést szeretnék (max 3 kg) próbának. Amik nekem tetszenek:

[link]

Ez nagyon ígéretesnek tűnik, a hal miatt, meg semmi felesleges dologgal sincs teletömve. Tudtommal a hal könnyen és jól emészthető, ezért ez nekem nagyon szimpatikus.


[link]

Magas hústartalom, főleg úgy, hogy az már szárított, így a vízet sem kell levonni belőle.


[link]

Ez is csirke és gabona mentes, csak nem halas, de a bölény,bárány,szarvas, marha kombináció elég jónak tűnik.


[link]

Ebben van egy kis hal is, bár a fő fehérje forrás a marha, és nem tetszik, hogy már rögtön a 2. összetevő borsó és a marha (első összetevő) is csak 18%. Akkor a többi hús sem lehet valami sok.


[link]

Ez vadhúsos, csak az nem tetszik, hogy kevés a hús, és mi az istennek kell borsóból kinyert fehérje? Szerintem felesleges, de annyira nem tűnik rossz tápnak.


[link]

Itt a csirke a problémás, de az összetétele nagyon jó, magas húsrészarány. Ha a másik tápnál nem a csirke volt a probléma, akkor szerintem ez is esélyes.


Mindegyiknek normál a fehérje tartalma (max 30%) és gabona mentesek. Ti melyiket ajánlanátok/választanátok?

Egyébként rangsorolva van, úgy írtam be őket. Az utolsó csak azért van "legalul", mert van benne csirke, de ha nem a csirke a baj, akkor szerintem akár az 1. vagy 2. helyet is elvinné a felsoroltak között.


Előre is köszönöm a válaszokat :) !


2017. aug. 3. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, hogy nem ezek közül választok, de a Royal Caninra nem gondoltál?
2017. aug. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, mert az egy nagy kalap szar. Kukorica az egész, plusz csak csirkés tápjuk van :/ , túlárazott szemét.

Bocsi a heves reakcióért, nem ellened szólt, csak nagyon felháborító, hogy a Royal ilyen áron és minőséginek beadva fut. Szégyen, hogy mennyire megtévesztik az embereket :( !

2017. aug. 3. 17:14
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Akkor szeméttel etetem az állataimat, meg a tenyésztő ismerőseim is... Sajnálom. :D
2017. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pontosan :D , örülök, hogy egyetértünk ;) !
2017. aug. 3. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Orulok, remelem a 18 eves macskam nem haragszik erte, se a 3 kutyam! :D
2017. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az N&D tápok szintén magas fehérje tartalmúak, de kiváló összetételben, nyugodtan maradhatnátok annál. A tápok összetételét nézve nem sok különbség van a felnőtt és kölyöknek szántak között, sohasem értettem, hogy miért a Puppy vagy Junior megjelölés. De ha mindenféleképpen váltani szeretnél, az általad belinkeltekről:

Barking Heads Puppy Days Grain Free - Kiváló összetétel, pontos leírás jó fehérje arány. Nem lehet belekötni, az hogy a kutyád mennyire.

- ONTARIO Puppy Mini Lamb & Rice - Összetételéhez képest szerintem szemérmetlenül drága.

- TASTE OF THE WILD High Prairie Puppy

TASTE OF THE WILD Southwest Canyon

TASTE OF THE WILD Pine Forest - Nagyon nagyon szuper tápcsalád, csak jókat tudok róla mondani, mindkettő szuper. Nemzetközi színvonalban is a mezőny elején van. A borsó fehérje ne zavarjon be, ez van ha borsó van benne, de könnyíti az emésztést.

- Primordial GF PUPPY - csirke és tengeri hal - A hal és a csirke is bajos lehet ha nem kiváló a forrás. Utána olvasnék a gyártónak, így hirtelen nem ismerem. Ha csak Az összetételét nézem, és a kutya nem csirke allergiás akkor minden rendben van vele.


Mivel eléggé a magas árkategóriákat nézegetted, ajánlaném még neked:

- Platinum Natural termékeit. [link]

70% hústartalom, nekünk nagyon bevált, igaz nagy testű kutyánk volt és kis ideig mert nekem drága. Kicsit nagy a tápszemcse, de puhább az átlagnál, hidegen sajtolt. Kiváló minőség, és a fentiekhez hasonló az árkategória. Tudsz belőle tesztcsomagot kérni.


Ha ragaszkodsz az általad linkelt termékekhez én a TASTE OF THE WILD termékcsaládnál maradnék. Ha nekem lenne rá pénzem és megtehetném, a Platinum Naturált választanám.

2017. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!