Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen színű kutya kell kék...

Milyen színű kutya kell kék párosításhoz, vagy lila?

Figyelt kérdés
Ez csak kíváncsiságból kérdezem, nem vagyok szaporító meg semmi ilyesmi, csak láttam hogy lila,kék merle szinű Francia buldogok jóval drágáb és tudni szeretném hogy milyen szinű kutyát ? raknak a másikra hogy ilyen színeket kapjanak?

2017. aug. 6. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom hogy két merlét nem lehet/ajánlott tenyészteni
2017. aug. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem én ezt, például ha egy fehér szukára kék kant raknak mennyi az esélye hogy lenne teli kék ? vagy csak kék foltos lenne 1-2db?
2017. aug. 6. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen erősen hordozza a kéket.

Ezt nem lehet előre tudni,szerintem.


De tudom,hogy két merlét vagy két kéket nem rakhatnak össze,mert az nagyon sok betegséged okoz.

2017. aug. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint az emberek szeme. 2 barna/zöldes/mogyoró szemszínű embernek is lehet kék szemű gyereke. 2 kék szemű embernek sem biztos, hogy a gyereke is kék szemű lesz stb.

Egyik ismerősöméknek volt egy fehér-barna foltos Francia bulldogja, akit egy lila kannal fedeztettek, 6 kölyökből 3 lila foltos, a többi fekete/barna

2017. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyire nem egyszerű a genetika, hogy ráteszel x színű kutyát y-ra, és akkor sorozatban és automatikusan kijön belőle z, mint a festésben a színelméletnél. Nézd meg ezt a sorozatot, van benne szó génekről, allélról, domináns-recesszív öröklődésről, stb. Ehhez még jön, hogy ismerned kell a felmenőket több generációra, nem csak a színüket de azt is, mit hordoz(hat)nak.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLDSqDaWRP13AeqvL1T6Hk..

2017. aug. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ahha nagyjából vágom, de az sose értem meg például azt hogy eloptak vagy elveszet egy Black-an tan szuka vagy egy kék szuka és több millió forintokat igérnek a nyomra vezetőnek, miből van az a kutya hogy ilyen nagy az értéke? tagja vagyok Facen az adok veszek francia bulldog oldalon és ott is olyan árak vannak, lila buldogok például szukába 5000 euro meg hasonló :O
2017. aug. 6. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyilván egyrészt tenyészértéke van, másrészt érzelmi értéke.
2017. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!