Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megijed hirtelen mozdulatoknál?

Megijed hirtelen mozdulatoknál?

Figyelt kérdés

A kutyusom már lassan 5-6 éves yorki kislány, én neveltem kiskora óta, de állandóan ijedezik... Mintha vernénk, pedig nem bántjuk őt :( ha rossz volt az orrára koppintottunk, de sosem emeltünk kezet rá, szóval nem értem miért ilyen?

Vagy csak magától ilyen kis nyomi?:D ez egy yorki dolog?:(



2017. aug. 8. 01:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:D 18 vagyok, csak ő az első ilyen tiszta kutyám, eddig csak kóbort fogadtunk be, vagy menhelyiset, de azoknak semmi baja nem volt. Sosem tenyésztettünk kutyát, nem is akarunk! Csak arra gondoltam, hogy kicsit megnyugodna ha babázhatna szegény. :/
2017. aug. 9. 21:46
 12/16 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, nagyon rossz vagyok kormeghatározásban. Nagyon szép tőletek hogy eddig örökbe fogadtatók, de ha nincs törzskönyve, ő sajnos csak egy fajta jellegű túltenyésztet áldozat. Ha nem örökbe fogadsz, hanem veszel, csak olyantól szabad, aki add törzskönyvet. Aki nem add, az nem tenyésztő, vagyis szaporító. Őket nem érdekli a kutya sorsa, rosszul tartják őket, addig ellik a nőstény amig meg nem hal. Nem szabad támogatni őket.

Van a nem rossz indulatú szaporító, aki csak nem ért hozzá, és babázni akar, vagy abban a hitben él, amiben te is (remélhetőleg csak eddig). Hidd el, tudom hogy a legjobbat szeretnéd a kutyusodnak, de rajta már nem lehet segíteni ebben sajnos. Attól még lehet boldog kutya, csak nagyon vigyázz rá, mert könnyen megbetegedhet


" ő mini yorki nem a nagy"


NINCS mini yorki. Ez a legnagyobb és legaljasabb szapis trükk. Ezek szerint a legrosszabb helyről vettetek.


Tényleg, távol álljon tőlem hogy bunkósodjak, csak adtam egy gyors felvilágosítást.

Vagy örökbefogadás, vagy törzskönyves kutya. A 40 ezer Ft-os kutyákat felejtsd el, mindd beteg. A tenyésztőknek még úgy is nagyon drága HOBBI ez, hogy 100 ezer felett adnak el kutyát. Szerinted, aki 40 ezerért árulja, annak a kutyája milyen ellátást kap?


Sok sikert a kutyussal

2017. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

:( 45 ezerért vettük meg a kislányt a fiúk pedig 40 volt:/ akkor a cicám is ilyen lehet, ő sziámi 18 ezerért, de nincs törzskönyve neki se..:(

De nem baj, örülök, hogy ezt is megtanultam most köszönöm szépen a válaszokat!:)))

2017. aug. 11. 00:16
 14/16 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem, vagy alig büntetik az állatkínzást, ezért rengeteg a szaporító, az emberek pedig nincsenek tisztában vele, hogy nem a törzskönyv miatt kerül minimum 100 ezerbe egy kutya. Mint mondtam, ez egy nagyon drága hobbi, vagy inkább szenvedély, nem pedig munka amiből meglehetne élni. Nem egy darab papírt fizetsz meg, hanem azt, hogy a kutya egészséges mint a makk és olyan külalakú kutyád lesz, amire vágytál.

Nem a te hibád az egész, gondolom te is azt hitted, hogy ugyan olyan "jó" kutyát kapsz, csak nem viheted versenyre, amire egyébként sem akarnád. Én sem hibáztatlak téged, az a lényeg, hogy mostmár tudod, és talán megosztod ezt másokkal is, mert nagyon fontos, hogy ne támogassák a szaporítót. Van, aki azt gondolja, megment egy kis életet, de ha van rá kereslet, a szaporító tovább fogja folytatni az undorító tevékenységét. Nem csak hogy agyon vannak tenyésztve, de sokan 8 hetnél fiatalabb kutyát adnak el. Nem egy olyan kérdés van gyakorin, hogy valami baj van (álltalában yorki) kutyával, és hamarosan ki is derül, hogy bizony jóval előbb választották el az anyukájától, mint szabadna. Sajnos ezeknek a többsége tragédiával ér véget. Tudom, nagyon unalmas vagyok, de fontos hogy ezzel minnél több ember tisztában legyen. Köszönöm szépen hogy ilyen kulturáltan fogadtad a dolgokat.

Még két dolgot szeretnék kiemélni, és tényleg befejeztem :


1, A keverék kutyák általában egészségesek, sőt, gyakran egészségesebbek mint a fajtatiszták. A szapis kutyák azért betegek, mert ész nélkül pároztatnak "hibás", beteg kutyákat, hogy minnél kisebbek és aranyosabbak legyenek a kicsik.


2, Van olyan kutya fajta, amiből több méret is van, (snaucher megtalálható kicsi, közepes és oirás méretben is például) de ez kevés fajtára érvényes. A "toy"és "mini" elnevezések átverések. Tesómnak elsem merem mondani, hogy nincs olyan hogy "extra mini yorki", és az olcsón vett kutyája ezért beteg...összességében megéri kifizetni 100+ ezert, mert sok szapis kutya orvosi számlája ennél jóval nagyobb lesz. Remélem hogy a tiéd nem igy jár, nem kell feleslegesen aggódni, csak nagyon figyelj rá :)


oké, végeztem, elnézést. remélem végig olvastad, és mostantól te is tovább fogod adni az ismerőseidnek, a "vagy menhely vagy tenyésztő" szabályt :) Volt 160 ezres és menhelyi kutyám is, ugyan úgy tudnak szeretni, sőt, az utóbbi még hálás is, de ezt biztos te is tudod :)

2017. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Már meg is válaszoltad a kérdésedet.

Nincs mini yorkie, csak szaporítós, legtöbbször beteges, gyenge idegrendszerű yorki jellegű keverék.

Ilyen kutyát nem szabad venni.

Ha yorkit akarsz, akkor legközelebb tenyésztőtől vegyél, törzskönyvvel, annak nem lesznek ilyen problémái.

2017. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Igen, igen köszönöm szépen. Semmi baj nincs vele, hogy nem olyan kutyus attól még szeretem őt, csak fáj, ha neki fáj, meg ilyen kis nyomika:/ :)))

Megjegyzem amit írtatok, már amúgy szerintem ő az utólsó kutyim ha nem lesz muszáj, akkor inkább nem fogadnék be újat.:) cicás lány vagyok :))) (anyámé a kutya, de én foglalkozom vele)

2017. aug. 12. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!