Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ilyen sok széklete?

Miért van ilyen sok széklete?

Figyelt kérdés

A kutyám gabonamentes Acana tápot kap. Light and Fit, 35%-os fehérjetartalmú. Amióta ezt eszi, rengeteg széklete van. Naponta 4-5-ször is ürít, hatalmasakat ráadásul.


Gondoltam rá, hogy lehet hogy túl erős neki a táp, viszont a széklet állaga teljesen normális, szilárd, csak nagyon sok. Nem értem, hogy mitől ilyen nagy mennyiségű. Eddig rosszabb minőségű tápokat evett, amik tele voltak kukoricával, azoktól mégse volt ennyi széklete.

Nem kövér, jó súlyban van, és szerintem nem adok neki túl sokat a tápból.

Mi okozhatja ezt most?


A táp rosttartalma 8%, ami szokatlanul magas, talán ettől lehet? (Általában 3-5% között szokott lenni.) Vagy pedig titokban mégis tele van ez a táp is gabonákkal?



2017. aug. 15. 17:56
1 2
 1/20 anonim válasza:
0%

Valószínű hogy tele van gabonákkal.

Próbáld ki a Royal Canin tápokat.Én azzal etetem.

2017. aug. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
#1 vagyok jó táp még a Taste of Wild vagy a Nutra Gold
2017. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de nem értek egyet veled.

Pont hogy a Royal Canin van tele gabonákkal. Az első 3 összetevő kukorica meg ilyenek. Már próbáltuk, és nem vált be.

2017. aug. 15. 18:42
 4/20 anonim ***** válasza:
Acana nálunk felkapott cucc , kint nem menő . Happy dog Premier vagy más tápok jók .
2017. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Miért adsz neki ilyen magas fehérje tartalmú tápot? A kutya, amit kikakál, azt nem emészti és nem hasznosítja. Egy megfelelő tápnál max 2x van széklet .

Csak tápot kap, vagy befigyel mellé ez-az?

2017. aug. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a helyedben én váltanék hasonló minőségű másik tápra. Valamiért nem tudja ezt a tápot rendesen hasznosítani.
2017. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy ez azt jelenti, hogy nem tudja rendesen hasznosítani. :(

Eddig mindig középkategóriás tápokat kapott, max. 27%.os fehérjetartalommal. Azokkal nem volt gond. De szerettem volna neki igazán jó minőségűt adni. Úgyhogy ez az első alkalom hogy ilyen magas fehérjéset kap. Nem tudhattam, hogy baj lesz belőle.


Mit ajánlotok ehelyett? Az a lényeg, hogy drágább ne nagyon legyen, és gabonamentes. A Brit termékcsalád sajnos kiesik, mert azt ide nem lehet rendelni. :(

2017. aug. 15. 23:02
 8/20 A kérdező kommentje:

Kevés jutalomfalatot is kap minden nap, de amúgy azon kívül csak tápot.

De a jutalomfalatot mindig is kapta, még a régi tápok mellett is. Akkor nem volt ennyi széklete sosem.


Nem is értem, hogy mi a gond. Ez egy jó minőségű táp elvileg, és gabonamentes, miért nem jó neki? Vagy lehet, hogy mégis kéne az a gabona?

Egyszer azt olvastam, hogy a kutyának olyan baktériumok vannak a beleiben, amivel etetik. Tehát a gabonatartalmú tápokhoz szokott kutyák nem tudják megemészteni a kizárólag hústartalmú tápokat. De úgy tudom idővel átállnak majd, nem?

Az én kutyám kb. 2 hete eszi ezt a tápot. Nem kevertem el az előzővel (Happy Dog), amint az elfogyott már kapta az Acanát. Ez is lehetett a gond? (Hasmenése nem volt amúgy, én azt hittem hogy csak az jelentené hogy baj van.)

2017. aug. 15. 23:13
 9/20 A kérdező kommentje:

Egyébként ez biztos, hogy azért sok a széklet mert nem hasznosítja rendesen?


Nem lehet, hogy a sokféle gyógynövénytől meg ilyenektől olyan sok?

itt a leírása: Friss csirkehús (16 %), dehidratált csirke (14 %), dehidratált pulyka (14 %), vöröslencse, egész zöldborsó, borsórost, friss csirkebelsőségek (máj, szív, vese) (5 %), dehidratált hering (5 %), friss egész tojás (4 %), friss egész lepényhal (4 %), napon szárított lucerna, lóbab, zöldlencse, egész sárgaborsó, csirkezsír (1 %), heringolaj (1 %), friss csirkeporc (1 %), szárított barnamoszat, friss egész úritök, friss egész pézsmatök, friss egész paszternák, friss fodros kel, friss spenót, friss szareptai mustárlevél, friss tarlórépalevél, friss egész sárgarépa, friss alma (red delicious fajta), friss bartlett körte, fagyasztva szárított csirkemáj, fagyasztva szárított pulykamáj, friss egész tőzegáfonya, friss egész kék áfonya, vadcikóriagyökér, kurkuma, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó, Enterococcus faecium.

2017. aug. 15. 23:36
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mer egy táp nem 30valahány %-os fehérje tartalmú, még lehet megfelelő a kutyának.


A lényeg, a kutya emésztő rendszere dönti el, melyik táp jön be neki. Még akkor is, ha nem éppen az ügyeletes "legjobb" táp is az. Mindig az a legjobb táp számára, amivel egészséges, eleven, a méretéhez képest nem lapátnyi végterméket produkál.

2017. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!