Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánk nem akar bemenni a...

A kutyánk nem akar bemenni a házába, valaki segítene, hogy vajon miért? Többi lent.

Figyelt kérdés
Amikor ide került a kutyánk (1 hónapos korában) kapott egy házat.Pár hónapig használta,aztán csak úgy egyik napról a másikra soha többet nem ment be. Sok mindent kipróbáltunk, de sehogy se ment be többet. Azt hittük később újra bemegy, de nem Most, pár év elteltével csináltattunk neki egy sokkal nagyobb,kényelmesebb,szebb házat. (1,7 m2-es). Semmiképpen sem megy bele. Imád enni, de ha oda tesszük az ételét , inkább nem eszik. Inkább az esőben ázik-fázik,mint hogy bemenjen a házba. Vajon mi lehet ennek az oka?

2017. aug. 15. 21:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként labradorról van szó.
2017. aug. 15. 21:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem volt semmi rossz élménye miatta? Pl.: eső kopogott rajta és zavarta. Mi kutyánk se megy be évek óta(9éves ném.juh.) fedett kocsibeállóban van inkább.
2017. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem akart bemenni ő inkább a lábtörlön aludt beraktam neki a lábtörlöt az ólba raktam finom falatokat és szép lassan be szokott.Aztán bele ment a macska és ő már nem ment be teljesen ki kellett takarítanom hogy eltünjön a macska szaga és vissza menjem bele :)
2017. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak nekem szúrt szemet, hogy 1 hónaposan került hozzátok? Egy kölyöknek min. 2 hónapos koráig az anyja mellett a helye. Na mindegy, ezen már nem lehet változtatni, és ítélkezni sem akarok, mert nem tudom mi okból került olyan korán hozzátok, csak ha esetleg majd lesz másik kutyátok, erre jobb odafigyelni.

Kérdésedre a válasz:

Én azzal kezdeném, hogy milyen az ideális kutyaház.

A bejárata olyan, hogy kúszva betudjon jutni a kutya, a belső mérete pedig akkora, hogy fel tudjon állni, megfordulni. Amennyiben ettől nagyobb, azt a testhőjével nem tudja felfűteni a téli napokon, és keveset ér a hideg ellen. Ha fűthető kutyaház, az más. Mindenképp szigetelt legyen. Télen az ajtó elé tanácsos egy lábtörlőt szegelni, hogy a meleg jobban bent maradjon, de ez még nem nagyon aktuális.

Lehet lábtörlőt, valami szövetet szegelni a kutyaház padlójára, de ez hideg, esős, havas idő esetén, ha átnedvesedik csak többet árt, mint használ. Nyáron, a melegben pedig nem szükséges szerintem, max egy vékony pléd, hogy puhább legyen.

Én azt mondanám, hogy próbáljátok meg máshová rakni, elfordítani a házat, lehet nem is magával az "épülettel" van problémája, hanem az elhelyezkedésével. Esetleg dobjatok bele neki egy olyan rongyot (régi póló, pulóver, sál) ami a gazdája (nem tudom a családotokból kihez ragaszkodik a legjobban) szagát "viseli".

Bármikor, amikor pozitív érdeklődést mutat a ház irányába (szagolgatja, ismerkedik vele) dicsérjétek meg nagyon, örüljetek neki, hogy ő is lássa, ez egy jó dolog. Játszatok vele a ház közelében, és amikor nagyon felspanolta magát a játékban, a játékot dobjátok be a házba, hogy menjen utána. Amikor belement dicsérjétek.

2017. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. aug. 16. 09:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem érte valami trauma a házában? Bármi. Erővel kihúztátok belőle, valaki vizet priccolt be hozzá, valami megcsípte a házában, stb. Bármi apróság lehet, ami rossz volt neki, a nyugalmát megzavarta.

Vigyázni kell, a háza olyan hely legyen, ahova menekülhet, ami 100% védelem neki, ha ott van nem kell háborgatni. De mindegyik kutya más, van amelyik nem ennyire érzékeny.

Keressetek szakértőt/terapeuta/ aki a kutyák viselkedésével foglalkozik, akár on-line is van ilyen.

2017. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!