Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyafajták...

Milyen nagytestű kutyafajták tarthatóak leginkább lakásban?

Figyelt kérdés

Van kutyás tapasztalatom: volt egy beagle kutyám 12 évesen halt meg, de Őt még kertesházban tartottam a szüleimnél, kinti-benti kutyaként. Most a nagyobb testű fajták tetszenek... Melyek azok amiket jól lehet panelban (68 m2) tartani? Nekem a roti, a bullmastiff és a tosa inu tetszik külsőre nagyon amúgy.


(Természtesen tudom, hogy egy fajtatiszta kutya 100 + ezer forint és, hogy naponta minimum 3x meg kell sétáltatni)



2017. aug. 16. 20:18
 1/7 anonim válasza:
7%
Nekem egy állatkereskedésben azt mondták, hogy a golden retriver az nyugodtan tarthato lakásban. Border colli ami nagyon aranyos. De közepes termetű. Labrador retriver, vannak állatmenhelyek. Ahol ugyan keverék kutyák vannak. De ott is nyugodtan válogathatsz. Vagy nagyon ragaszkodsz a fajtatisztához?
2017. aug. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Minden kutya tartható lakásban megfelelő foglalkozás mellett. De első válaszoló, azért azt erős túlzásnak érzem hogy elsőre egy bordert küldenél neki lakásba, mint bordertulajdonos tudom mondani hogy ha lakásban szeretnéd hogy nyugodtan legyen egy border collie napi kb 6 óra intenzív kemény foglalkozás kell neki.


Én a helyedben valami rövid szőrű nagytestű kutyát választanék, nekem személyes kedvenceim a dobermann és a rövid szőrű magyar vizsla, amit így csak lakásban tartanék nagytestűként. Igaz a dobermann kő kemény munkakutya és kutyaiskolát, kiképzőt fog igényelni. Az általad választott roti szintén, bár neki valamivel vastagabb a szőre és jobban vedlik, de rendszeresen kefélve nem lesz nagy bajod vele.

2017. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem elegendő mozgatás mellett bármelyik mehet, már persze ha nem zavarnak a nyálfoltok a szobában :)
2017. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Szinte bármelyik mehet. Munkavonalú német juhászom van lakásban, maximum napi 2-3 óra foglalkozással teljesen jó elvan, igaz, az a 2-3 óra elég intenzív.
2017. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha rendszeresen lemozgatod és törődsz vele, tanítod, akkor bármelyik. Nekem most bichonom van, kan, 5 éves de még egy ilyen pici kutya is megy, mint a rakéta :D Panelban lakunk a barátommal, könnyen hozzászokott, sokat költözködtünk a családommal is, kertesben is lakott már. Ha panelhoz szoktatod kiskorától, akkor kertes házban is igényelni fogja a bent létet. Mi husky-t fogunk venni nemsokára, már hetek óta minden tudnivalót olvasgatok róla, a futás, feladatozás és túrázás is be van táblázva, rengeteg időt tudunk rászánni. Ha te is így teszel, nem lesz gond. Novbertől költözünk, valószínűleg kertes házba, ugyanúgy be lesz engedve és le lesz mozgatva :D
2017. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs lift, akkor semelyiket. Arra is gondolni kell, hogy a beteg állatot mégis hogy cipeled fel a lépcsőkön. Kerülhet olyan állapotba, hogy nem tud lábraállni. Az sem mindegy, hogy melyik fajtának mennyire hullik a szőre és a szőrtől mennyire lehet megszabadulni. Főleg a rövidet nehéz kiszedni, mert beleáll mindenhova. Egy bernáthegyi méretű monstrum eső után megrázza magát a lakásban és meszelhetsz újra. Egy nagyobb kutya lecsóválja a farkával a vázát is vagy amit ér játék közben.
2017. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Viszont nekem a rottweilerre eleve azt mondják a tulaj ismerőseim, hogy kizárólag kinti kutyaként különben sem lehet tartani mivel nagyon kötődik... Valamint én kertes házban sem tartanék semmilyen kutyát kizárólag kint, mivel családtag. És a beagle kiskutyám is szíve szerint bent lett volna szinte mindíg. És talán ők még energikusabbak a fent említett fajtáknál, legalábbis állandóbb az energia szintjük... Szóval szőrhullatás szempontjából ugyanott lennék.

Szerintem a rendszeres kefélés valamennyire megoldás, ennél a szempontnál előrevalóbbnak tartom a kutya boldogságát, tehát hogy valóban lehet e jó élete panelnan. Szerintem lehet, de sok vélemény a neten elbizonytalanított.


És lépcsőznie kéne. Szerintem ez nem okozna gondot, mivel ezek a fajták nem kimondottan hajlamosak a csipő diszpláziára, a tosa pedig eleve lejtős területeken lett kitenyésztve. Ha labradorban, vagy német juhászban gondolkodnék más lenne a helyzet.

De amúgy egy 60 kg-os állat kézben való szállítása sem jelentene problémát, mert addig amíg fel-le viszem elbírom. Ezen ne múljék.


Amúgy egyszer pont egy bernáthegyi tenyésztővel beszéltem és azt mondta, hogy nagyon nagyon ideális lakás kutya, mert lusta és gazda centrikus. Ő is a szőrt hozta fel problémaként, illettve a hőmérségletet, de egy légkondicionáló berendezés megoldja a gondot.


Szerintem energia szintre a fent említett három fajta csak egy kicsit sportosabb a bernáthegyi nél, sőt a bullmaci talán még tunyább is ha ez lehetséges.


Sajnos a tosa energia szintjéről tudok a legkevesebbet, pedig talán Ő a favom.

2017. aug. 18. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!