Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kuytatartónak tudnátok...

Kezdő kuytatartónak tudnátok adni tippeket?

Figyelt kérdés

Szóval most fogom megkapni életem első kutyáját(pontodabban jövőhéten). Egy kislány husky lesz. Igen tudom kezdő kutyatartóknak nem lenne jó a husky de hugyjétek el nagyon jól bäok a kutyákkal! Szóval egyik barátnőm úgy tanította meg az ő kutyáját(tőlük hozzuk a kutyust)hogy egy ilyen spriccelős flakonba öntött vizet és ha rosszat csinált gyorsan lefújta vele. De tudnátok adni tippeket? Alap dolgokra szeretném megtaníta.

És mégegyszer nem érdekel hogy husky nem való kezdő kutyásnak NEM ÉRDEKEL.

13/l


2017. aug. 20. 20:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Sem kezdőnek, de pláne nem kisgyereknek. És végképp nem egy szaporított, husky keveréket nem kellene bevállalni. Azért ez az egész nagyon sok szempontból vérzik.


3 hónapos kortól legalább másfél-két éves koráig állandóan járjatok kutyaiskolába! Neten nem lehet tippeket, tanácsokat adni, ahogy netről nem lehet megtanulni kutyák képezni sem.

2017. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Lépj be a szánhúzócsoportba és ott majd normálisan megpróbálják elmagyarázni, hogy ez miért is nem jó ötlet. [link]


Az pedig, hogy "nagyon jól bánsz" a kutyákkal még édeskevés. Ha a kölyök jellemben bármennyire is hasonlítani fog a husky jellemre akkor kutyaiskola nélkül esélyed sem lesz megnevelni.



"És mégegyszer nem érdekel hogy husky nem való kezdő kutyásnak NEM ÉRDEKEL."

Majd fog érdekelni mikor pár hónap múlva már nem bírsz vele. :)

Ha pedig nem viszed kutyaiskolába akkor javaslom, hogy ezt tedd be a könyvjelzők közé mert szükség lesz rá: [link] .


Ui: A barátnőd és kedves családja pedig állatkínzók.

2017. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
manapság minden kisgyereknek husky-t vesznek (*husky jellegű keveréket)? Most komolyan mi fog meg benne? Szerintem még a jellemét sem ismered. Aztán te is majd jössz ide mint a többiek (pár hete egy tizenéves csaj tett fel kérdést mert nem bírt a huskyjával) mert nem bírsz vele.
2017. aug. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Kutya suli majd segít

Keress egyet a lakhelyeden és lehet menni minden hétvégén 3 hónapos korától

2017. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Amint lehet, vidd el kutyaoviba, aztán kutyaiskolába. Ott majd segítenek a nevelésében, mert első kutyásként ilyen fiatalon egy huskyval tényleg nem fogsz bírni egyedül. Ez a spriccelős dolog inkább macskánál működik, kutyánál vannak sokkal hatékonyabb nevelési módszerek, de csak a netről ezeket nem lehet megtanulni. Szóval még egyszer: mindenképp vidd el kutyasuliba, ha normális kutyát akarsz!
2017. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Már nem azért de a barátnőm szülei kutyatenyésztők! Nem állatkínzók! Szóval nagyon gyorsan vond vissza!

Másodszor is! Tudom milyen a jelleme. Utánna olvastam de kívancsi voltam azért husky tartók véleményére. És mi van akkor ha gyerel vagyok? Mivan? Semmi. Képzeld el hogy nem én vagyok az egyetlen gyerek aki huskyt kap. En nem fogom kiírni hogy nem bírok a kutyámmal mert bírni fogok vele! Tudod nagyon nagy a türelmem! Elolvastam két könyvet a kutyanevelésről! Nehogymár valaki nevtelenül szidjon engem és a barátnőmet!

Természetesen viszem kutyaoviba, kutyasuliba igaz amúgy feleslegesnek tartom de jobb félni mint megijedni!

A normális valaszolóknak köszönöm a többiek pedig bekaphatják

2017. aug. 20. 23:48
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves első valaszoló. Honnan a jó büdös francból veszed higy szaporított kutya? Ha? Honnan?

A kutyus szülei teljesen egészségesek! Álatorvos is megvizsgálta a kutya is az.

2017. aug. 20. 23:50
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mivan akkor, ha gyerek vagy? Hát éppenséggel csak annyit számít, hogy egy bizonyos kor (testi adottságok - méret, hangszín, mozgás, stb) és viselkedés mellett a kutya nem tekint majd rád egyenrangúként, főleg nem fölötte állóként. Bár a hozzáértők ezt 11-12 éves kor közé szokták belőni amikor már nem gyereknek kezel a kutya, de a te esetedben ez a hisztiroham pont nem erősít azon a meglátáson, hogy felkészült lennél egy ilyen kutyára.


Nem te vagy az egyetlen gyerek aki Huskyt kap ez tény. Az ilyen kutyák többsége már visszajáró vendég az alapítvány facebook oldalán a "Keressük Bobit, elszökött x településen" bejegyzéseknél vagy a gazdikeresőknél.


De hogy nézzük a pozitív oldalát is.

Tiszteletreméltó, hogy elolvastál két könyvet is a kutyanevelésről, még sok 'felnőtt' sem teszi meg mielött vesz egy kutyát, viszont az elméleti tudás nem minden esetben helyettesíti a gyakorlati tudást és akadhat olyan helyzet is ahol az elméleti tudásod mit sem ér. Persze erre van a kutyaiskola, ami szerinted haszontalan de legalább azt beláttad, hogy érdemes kipróbálni. (Bár én biztos vagyok benne, hogy 2 hónap kutyaiskola után sem lesz 100%ig behívható az a kutya.)



Minden esetre, ha megkapod a kutyát akkor következetesen neveld. Ha valamit nem szeretnél, hogy csináljon akkor tiltsd és ne engedj. Ha valamit szeretnél tőle akkor azt megcsinálja és nincs olyan, hogy félbehagyja. A tanítást csak jó feladattal és utána jutalom/dícsérettel zárjuk. Ha éppen beleunsz akkor sem szabad a közepén félbehagyni.

Ha nem leszel vele következetes (amit mondani könnyű, de tartani magad hozzá nem egyszerű) akkor nem fog engedelmeskedni a kutyád. Ha nem mozgatod le minden nap kellően akkor a kertnek búcsút mondhatsz. (Reggel 5km , este 15km futás a napi rutinom a kutyáimmal, minden nap - szóval egy ilyen kaliberű mozgással számolj 1.5 éves korától egészen legalább 3 de inkább 5-6 éves koráig)



A véleményem kifejtése mellett azért próbáltam érdemleges tanácsokat is adni. Továbbra sem tartom ezt az egészet jó ötletnek, de úgysem fog meggyőzni téged senki erről.


Említetted, hogy tenyésztők. Melyik kennelből van vagy mi a kölyök törzskönyvezett neve? Bár nem ismerek mindenkit, de akiket ismerek ők nem igazán adnak el kutyát gyereknek.

2017. aug. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudjuk hogy mocskos szaporítók?

1. Fajtatiszta husky kutya, törzskönyvvel 150-200 ezer forint.

2. Valódi, felelősségteljes tenyésztő egy gyereknek SOHA NEM ADNA egy ilyen kutyát.

Úgyhogy a barátnőd szülei mezei egyszerű felelőtlen és gusztustalan szaporítók, akiket inkább fel kellene jelenteni, mint tőlük hozni kutyát. De ha akkora tenyésztők akkor jöhet privátban a KENNELNÉV hogy honnan ne hozzak soha kutyát.

2 könyvet is elolvastál akutyanevelésről??? :O Azta!!! Így már aztán tényleg felesleges a kutyasuli!

2017. aug. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Van tk-e a kutyádnak? Melyik kennel?
2017. aug. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!