Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karéliai medvekutyáról mi a...

Karéliai medvekutyáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mennyire munka kutya? Mert engem külsőre nagyon megfogott, de hát nem szabad, hogy ez legyen az elsődleges szempont.

Én aktív gazda szeretnék lenni, esetleg ÖVezni vele, meg túrázni, akár erdős területen is de vadászni azt nem... Tehát egy energikus, sok sétát tűrő, nagyonsok foglalkozást igénylő, de inkább még kedvtelésből "tartott" társra vágyom egy kutya személyében.


Kertverosias területen, közepes kertel, kinti-benti kutyaként tartanám...


Amúgy a kutyázás számomra még a jövő zenéje, nem most rögtön vágnék bele, de már a fajtákat nézegetem és erről elég eltérő leírásokat találtam magyarul és angolul is. Így ha valakinek van bármilyen nemű tapasztalata, vagy akár csak egy ismerősének azt szívesen fogadnám, ha leírná... Előre is köszi!



2017. aug. 21. 17:19
 1/2 A kérdező kommentje:

Ja amúgy pár rémhírt hallottam róla, de abból kiindulva hogy az usaban néhányan még társasházban is tartják, kizárólag bent így nem igazán tartom valósnak ezeket. (Bár lehet ez vérvonaltól is függ)

Meg amúgy sem hiszek a fajták egységes démonizálásában.

2017. aug. 21. 17:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg, itt van róla egy kis ismertető:

https://www.youtube.com/watch?v=Qyt9RfgckHc

Személyesen nem ismerek ilyen kutyát, gyanítom, hogy nálunk nagyon ritka fajta (ha van egyáltalán).

Szerintem nem való neked. Kertváros, viszonylag kis terület, vadászni nem... Nem lenne jó.

Kutyákkal és más állatokkal szemben is agresszív, szerintem ez igen nagy macerát jelent.

Sok olyan más fajta van, ami a leírt igényeidnek jobban megfelelne, és könnyebb lenne vele az élet.

2017. aug. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!