Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutyámnak jönnek...

5 hónapos kiskutyámnak jönnek a fogai, létezik, hogy emiatt van hasmenése már több hete?

Figyelt kérdés
Nem olyan nagyon folyós, de a normálhoz képest elég híg, és más egyéb baja/tünete nincs.
2010. máj. 25. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondják nincs semmi köze hozzá, de az enyémnél is ez volt, próbáld ki, hogy egy pár napig diétáztatod: főtt rizs(semmi fűszer) és 1 kis kaukázusi kefir összekeverve, de ha megeszi a rizst, akkor magában. Ezt kb 3-4 napig kell adni. A baj akkor van ha fosik és még esetleg vér is van benne.

Lenne 1 pár kérdésem, hogy kitudjuk szűrni, nem e más a baj:

1.) mit eszik, táp vagy házi koszt? (táp márka)

2.) hányszor és mennyit eszik 1 nap, azóta, hogy lágyabb a széklete.

3.) milyen a kedve? játékos, aktív vagy nyomott?

4.) van láza? (krémmel bekened a lázmérőt és be a popsiba, 39 fok felett lázas!)

2010. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és 5.) milyen fajta?
2010. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 RastaMama ***** válasza:
54%
A több hetes hasmenés alapból sem játék! Szerintem vidd orvoshoz. Én még nem hallottam a fogváltás és a hasmenés közötti párhuzamról...
2010. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
én onnét vettem észre a fogváltást, hogy találtam a tál környékén néhány fogacskát, a többi blökimnél még ennyit se...ha több hete hasmenése van, akkor már több hete orvoshoz kellett volna vigyed...ki is száradhat ill. a tápanyagok sem szívódnak fel...
2010. máj. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nem
2010. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen elvittem már orvoshoz, aki adott neki egy port, amit a kajájára kell szórni, de nem hozott nagy változást, ezért gondolom, hogy talán a fogzás miatt van. A kedve is jó, enni is étvággyal eszik, és székelni se úgy megy, hogy amikor rájön, akkor spricc, hanem már szobatiszta, szóval lehet, hogy a kajája a gond? Házikosztot eszik, nem tápot.
2010. máj. 25. 14:06
 7/10 RastaMama ***** válasza:
Szerintem itt a gond. Elvi vagy anyagi okokból kap házi kosztot?
2010. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor ideje a házi kosztot normális kutyakajára váltani, gondolom, a házi koszt nem azt takarja, hogy külön főzöl neki megfelelő összetételű kaját :( :S
2010. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vok.

A kutyák gyomra, nem bírja a fűszeres kajákat, itt nem csípős dolgokról vagy túl fűszeres dolgokról beszélek, hanem a normál kaják is TÚL fűszeresek nekik, felborúl tőle a bélflorájuk és ez akár bélgyulladáshoz is vezethet, aminek a végét inkább nem ecsetelném. Próbáld ki a diétát és vegyél neki tápot és csak azzal etesd. De még nem válaszoltál a kérdésekre, így nehéz konkrét választ adni!

2010. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

vegyél neki normál kutyatápot.

egyébként az én kutyusom hasa is ment kicsit fogváltás kezdetén, de csak picit, nem hetekig. por helyett javaslom a székletfogót, vagy rizset táppal, majd rizs nélkül. Nehogy hirtelen add neki.

orijen márkát javaslom, nekünk az vált be.

amikor már nem ette a tápot, mert fájt neki a fogváltás miatt, kis vizet raktam rá és megmelegítettem neki, így vészeltük át ezt az időt:)

2010. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!