Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy bolhát a kutyámba...

Küklopsz psz kérdése:

Találtam egy bolhát a kutyámban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mai napon találtam egy bolhát a kutyám szőrében, és akárhogy is szeretném, biztos hogy nem ez az egyetlen benne. Utánaolvastam az interneten, hogy milyen körülményes kiírtani, ami nagyon elkeserített. Valakinek vannak tapasztalatai? Hogyan kezdjünk hozzá? Bármilyen jó tanácsot szívesen veszünk!

2017. aug. 21. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmész egy állatkereskedésbe, állatpatikába, és veszel egy ampulla Frontline combo-t. Otthon lekezeled a kutyát, majd 4-6 havonta a műveletet megismétled.

Ha sok lenne a bolha, akkor érdemes venni Biokill sprayt, amivel a lakás többi részét lefújhatod, a szer száradás után nem ártalmas kisállatra és gyerekre sem.

2017. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Frontlinet nem ajánlom, régen jó volt, de már hozzászoktak a bolhák. De advantik, advocate, vectra 3d, kiltix, foresto, braveto közül bármelyik jó, van amelyik csepp, van nyakörv és tabletta is
2017. aug. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
vagy veszel bolhakiszedot vagy ugyesen megfogod csipesszel a kullancs tovenel es oramutato jaras iranyanak ellentetesen hirtelen elhuzod majd kihuzod. en kutyamban egesz nyaron rengeteg volt tavaly a bolha mindegyiket csipesszel szedtem ki es semmi baja nincs.
2017. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as, kevered a bolhát és a kullancsot.


KÉrdező: a nyakörvek, cseppek megelőzésre valók. Ha csak egy bolhát találtál benne, akkor azért nem súlyos fertőzöttségről van szó, persze biztos van benne még, de azért ezt még el lehet kapni időben. Neostomosanos vízzel füröszd meg nagyon alaposan átitatva a bundáját (állatpatikában megmondják, hány ampulla kell x liter vízhez), és spriccelőbe töltve a helyét és egyéb lehetséges bolhafészkeket fújd be. Utána mehet rá a nyakörv vagy a csepp. Ha szükséges, a fürdetést ismételd meg két hét múlva.

2017. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocsanatot kerek. akkor vegyel frontlinet, csepegtetoset.
2017. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!