Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet, pórázt,...

Milyen nyakörvet, pórázt, szájkosarat vegyek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy huskym, aki télen lesz 3 éves :) már 1 póráz elszakadt (mer rá akartam rakni de már futni akart a kapuhoz mert ha meglatja aporazt tudja hogy setalni viszem) nah de nem ez a lenyeg :D volt mégegy póráza (erősebb volt) de az meg tönkrement magatolo egy ido utan) milyen pórázt, nyakörvet és szájkosarat vegyek neki? gondolkodtam a lánnyakörvről az jó? szájkosár azért kéne mert sétálni visszük egy rokonunkal a városba :) a fressnapfba megyek vásárólni oda be lehet vinni nagy kutyát? gondolom oda is csak szájkosárral lehet ha egyeltalan lehet :/ először akkor vegyek egy közeli piacon szájkosarat ? :/ és hogyan szoktathatnám rá a szájkosarat? légyszives segítsetek! :$ előre is köszönöm a válaszokat! :)
2017. aug. 23. 10:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mit sportolsz vele, amihez nem kell se nevelés, se szocializáció?
2017. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi az off miatt: Na ez a kérdés számomra is hasznos! Én majd pár hét múlva veszem meg az első husky-m, már tinikorom óta készülök rá, tanulmányozom a fajtát. Remek sporttárs, barát lesz :)

Kérdésre visszatérve, én nem szeretnék beleszólni, de szerintem ráfér azért még a nevelés. Adnék két tippet, hátha megpróbálod :) A kapuhoz rohangászást talán úgy tudnád elnyomni, hogy, ha kezdene húzni, egyszerűen eldobod a pórázt és addig nem viszed ki amég meg nem nyugszik, ezt ismétled amég szépen ki nem tudod vinni. Amikor már tetszik a viselkedése és szépen ki tudod vezetni, megjutalmazod. A más kutyákhoz való húzás ellen pedig azt tudnám javasolni, hogy amikor jön egy kutyás, eltereled a figyelmét a kutyáról és a testeddel elállod az utat. Ha szépen nyugton marad, megjutalmazod. Emellett persze szerintem sokat kellene játszania más kutyákkal, akkor talán nem.hozná ennyire izgalomba az összes szembejövő. Tényleg csak jószívű tanácsok voltak, ne vedd tolakodásnak! :) Tömegközlekedésen pedig kötelező a szájkosár, sajnos a nyugodt és barátságos kutyusoknak is :/

2017. aug. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az ösztönt lehet erősíteni és elnyomi is. De persze ahoz nevelni és szocializálni is kéne a kutyát. Egy jól nevelt és szocializált kutya nem fog odahúzni egy másik kutyához pórázon. Mondom úgy, hogy én póráz nélkül is tudom sétáltani mindkét Huskymat és akkor se mennek el láb mellől engedély nélkül, de pórázon sem húznak oda senkinek. Bár az enyémek 4 hónapos koruktól jártak kutyaiskolába és mindkettőnek megvan a BH1. A többit is megcsinálhattuk volna, de pont tél elején fejeztük be így maradtunk a szánhúzásnál, utána pedig nem folytattuk.

Ennyit az ösztönről, nálad nevelési gondok vannak.


A 11. válaszoló kérdését pedig nem teszem fel újra, de engem is érdekelne a válasz.

2017. aug. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
17:01 Köszönöm a választ! és a tippeket is lehet tényleg igy kene csinalnom és már olyan volt hogy elé álltam de ket labra állt és ilyenkor megkarmol mindig :/
2017. aug. 23. 18:18
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha elé állsz azzal azt éred el, hogy téged kikerülve akar a másikhoz jutni. Olyan, mintha pórázzal húznád hátrafelé. Pont az ellenkezőjét éred el vele. Miért nem neveled megfelelően, hogy hallgasson rád, hogy lehessen kontrollálni? Erre még eddig nem voltál hajlandó válaszolni.


Bocsánat, ha a lelkedbe gázolok, de a leírásaid alapján egyre inkább úgy tűnik, hogy te, mint kisgyerek vagy kis kamasz kinézet alapján, divatból választottál egy olyan fajtát, amivel nem bírsz el. Amit félre nevelsz.

2017. aug. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha jót akarsz a kutyádnak és magadnak, menjetek kutyaiskolába!!
2017. aug. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akarom is vinni kutyaiskolába és kedves utolso előtti! már leirtam hogy nem divatbol kértem a kutyat mivan vak vagy? és ha ennyire tudni akarod csak elmondom hogy nem kisgyerek vagyok az max te vagy... és amugy meg azt kerdeztem milyen porazt, szajkosarat, és nyakrvet vegyek neki nem pedig azt kerdeztem hogy hogyan neveljem a kutyamat! szoval LÉGYSZIVES erre adjatok választ... aki továbbra is bunko annak vissza se fogok irni csak mondom
2017. aug. 24. 18:34
 18/20 A kérdező kommentje:
és kedves utolsó! :) vinni is fogom a kutyasuliba azt hiszem neki is jó lesz igy hiszen sokat fog tudni majd játszani a többi kutyussal :D
2017. aug. 24. 18:36
 19/20 A kérdező kommentje:
Egyépként ha már a nevelésnél tartunk, ma elvittem sétálni több óráig és elöször kicsit kifárasztottam utana meg gyalog elvittem sétálni poráz nélkül ha hiszitek ha nem jött normálisan mellettem vagy ha előrébb voltam több méterrel akkor meg sietett felém! meg amikor kutyák közelébe voltunk nem érdekelte őt a többi kutya ilyenkor dicsértem meg amikor mellettem jött vagy amikor mondtam hogy gyere azonnal jött hozzám amugy eddig azert nem vittem kutyasuliba mert sok ember mondta hogy attol butább lett a kutyája meg kiabalnak eleg durvan a gazdikkal meg a kutyajukkal is tehat ezert nem vittem eddig ma meg egyépként látott közelről macskát mondtam neki hogy nem szabad és erősen (najjo annyira azert nem volt eros) oldalra rántottam és akkor jött és mentünk is tovább persze egyszer ketszer visszanezett a csoro macska csak nézte XD és meg volt ijedve :"D nah szoval ha el van fáradva akkor nem érdekli őt a többi kutya ha keritesen belul van meg ha közelbe sétáltatja más a kutyáját akkor se érdekli mert jöttünk hazafele mögöttünk volt egy németjuhászos el volt engedve a kutyam (mellettem volt) el is volt fáradva ez amugy most nemrég volt és egyszer kétszer hátra is nézett de mondtam neki hogy gyere és nem érdekelte mert ha mondjuk érdekelte volna szerintem azonnal odarohant volna!
2017. aug. 25. 20:50
 20/20 A kérdező kommentje:
De azert jövöhéten elviszem kutyaiskolába
2017. aug. 25. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!