Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát vettünk 7 éves...

Kölyökkutyát vettünk 7 éves kisfiamnak, de van egy fél éves babánk is. Tapasztalataitok vannak hogyan is lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 15:26
1 2
 1/16 bamboochatheone ***** válasza:
68%
Ha meghirdeted biztos elviszi valakit a félévest.
2017. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Roppant vicces volt
2017. aug. 24. 15:31
 3/16 anonim ***** válasza:
13%
mi a kérdés?
2017. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet a kiskutyát és a kisbabát nevelni egyszerre? Egyenlőre meglehetősen nehéz és az érdekelne hogy valaki van/volt-e hasonló helyzetben és hogy hogy oldotta meg?
2017. aug. 24. 15:34
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

Csak én nem értem mi itt a kérdés? Mit hogyan lehet kezelni? Azt, hogy van 2 gyereketek meg egy kutyátok, vagy mit? Kicsit érthetőbben is feltehetnéd a kérdésed.


Alap, hogy a gyereknek nem veszünk kutyát, főleg nem, ha még csak 7 éves, nem tud róla megfelelően gondoskodni, egy kutyának nem csak simogatásra meg kajára van szüksége. Tanítani kell, lemozgatni, szocializálni, sétálni, kirándulni vele. Ezeket egy 7 éves kisgyerek nem tudja teljesíteni. Azt meg már nem is kommentálnám, hogy 1-2 hét (jobb esetben hónap) és úgy is megunja. Az a kutya bizony nem a fiatoké, hanem a tiétek (a szülőké) , nektek kell megfelelően gondoskodni róla! Úgy is rátok marad az ellátása, akkor mi lesz? Remélem nem fogtok majd megszabadulni tőle, amikor rájöttök, hogy egy fél éves, egy hét éves, meg egy kutya nevelésével már nem bírtok.


Amúgy meg felügyelet nélkül ne hagyjátok egyedül a fél éves gyereket a kutyával, ennyi. Mit kell ezen még kezelni? Ne engedjétek a gyereknek, hogy ütögesse, húzogassa, piszkálja a kutyát.

2017. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki nem allergiás a kutyaszőrre, szerintem semmi baj nem lesz. Sőt! A hét éves sem lesz "egyedül", nem lesz féltékeny a kistesóra, amíg a kicsivel foglalkozol.

Ráadásul még beletanul a felelősségviselést a kutya mellett.

Eleinte, míg beletanul a kutyus a szobatisztaságba és hasonlók...addig biztosan kicsit macerás, de aztán együtt nőnek fel. Vedd úgy, hogy van egy harmadik gyereked is : jó egészséget mindegyikőtöknek! :)

2017. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azzal azért tisztában vagytok, hogy az a kutya nem a 7éves fiadé hanem a tiéd?


Előre szögezzétek le a szabályokat és ahoz tartsátok magatok. Beszéljétek meg, hogy mit szabad és mit nem és akkor nem lesz probléma. Nyílván most nem a féléves gyerekre gondolok, mivel őt úgyis csak felügyelet mellett lehet a kutyával hagyni.

Kölyök kutya, nem fogja bántani de figyeljetek rá, hogy nehogy véletlen megharapja játékból, illetve arra is figyeljetek hogy a gyerek se tegyen kárt a kutyában. Szerintem érdemes lenne egy házhoz járó képkézőt kihívni egy alkalomra ahol többnyire elmagyarázza a kisgyerek-kutya közti kapcsolat alapjait. Egy ilyen alkalom általában 3-5000 Ft és tényleg sokat tud segíteni.

2017. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
és ez most jutott eszedbe mikor már ott a kutya? Nem csoda hogy dunát lehetne rekeszteni a hisztis kis szarosokból ilyen szülők mellett...
2017. aug. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Meg a bunkókból is dunát lehetne rekeszteni igaz?!

Választ szerettem volna kapni, tanácsot, nem kioktatást és bunkózást. Ha érdemlegesen nem tud valaki válaszolni nem értem hogy miért kell piszkálódni...

2017. aug. 24. 15:43
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
ha egy értelmes kérdést nem tudsz feltenni mirefel vársz értelmes választ? Ennél még egy 12 éves gyerek is jobban fogalmaz.
2017. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!