Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rezgő kiképző nyakörvekből a...

Rezgő kiképző nyakörvekből a beépített aksis vagy a sima elemes a jobb?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni kiképző nyakörvet, (ami csak rezgő illetve hangjelző funkcióval rendelkezik, úgyhogy nem kérek olyan kommenteket, hogy az állatkínzás) de valaki azt mondta, hogy aksisat ne vegyek, mert több embert ismer akinek pár hónap alatt tönkre ment a töltő része. Vannak tapasztalatok ilyen téren? Ki mit ajánl?

Én elsőre ezen gondolkodok: [link] Vélemény?


2017. aug. 27. 03:54
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Talán hallássérült a kutya? Ha nem, akkor semmi értelme, hogy a nyakát bizsergeti valami. Tudod, hogy azt is kondicionálni kell, meg kell tanítani, hogy figyeljen, ha érzi (vagy bármi más viselkedést hozzátársíthatsz). Ennyi erõbõl pedig egy hangjelzés is elég lenne (pl egy füttyentés), és nem dobtál ki egy rakat pénzt. Ha a parancsszavakra nem figyelt, egy random rezgést is figyelmen kívül fog hagyni tréning nélkül. Sõt, ha elektromosat tennél rá, azt is képes lesz..ni, minden nap látni a fojtó, szõges mellett is húzó, láthatatlan kerítés mellett is szökõ kutyákat. A kutya mindig azt fogja csinálni, ami számára kifizetõdõbb.
2017. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kérdésemre kérek választ, nem lebeszélést és okoskodást kértem. A kiképző nyakörv nem kínzás a kutyának, nem sokkolom, nem bántom.

A félreértés és további győzködés elkerülése végett jelezném: kevesebb mint 12 órája van nálam kölcsönbe egy nyakörv, amit eddig két séta alkalmával hordott a kutya. A második alkalommal el tudtam már vinni úgy egy 1 órás sétára, hogy egy pillanatra sem volt megkötve és végig figyelt rám, a rezgést csak egyszer kellett használnom és a sípolást is kevesebb mint tíz alkalommal.

Ostobaság azt mondanod, hogy nem reagál rá a kutya, mert nyilván reagál rá és felnőtt emberként el tudom dönteni mire szóróm ki a pénzem és elhiheted, hogy nagyon szívesen költök feleslegesen a kutyáimra.

Tehát még egyszer tisztáznám, nem kutyakiképzési tanácsokat kértem, hanem műszaki és használatai tapasztalatokat az ilyen típusú nyakörvekkel kapcsolatban.

2017. aug. 27. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak világító nyakörvem van, de az akksis és jóval tovább bírja, mint az elemesek.

De ez általában igaz minden cuccra, az elemesek sokkal hamarabb merülnek, főleg, hogy a bolti elemek se mindig túl frissek... Főleg, ha valami spéci típus kell bele, akkor még rohangálhatsz is érte, hogy hol lehet venni.


Én akksisat vennék, ha hamar besz.rik és megvan még rá a garancia, akkor meg reklamálj.


VISZONT ehhez a márkához elég rosszakat írnak az amazonon, pl. 2 hónap alatt besz.rt vagy random megsütötte a kutya nyakát. Inkább más márkát néznék... :/

2017. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom, hogy valakinél lángra kapott a távkapcsolója. Általában az 1 csillagos értékelések arról szólnak, hogy 1, megsüti a kutya nyakát, 2, 1-2 hónap alatt tönkremegy a készülék.
2017. aug. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Néztem én is az amazont, de nem láttam olyat hogy megsérült volna tőle a kutya, csak hogy hamar tönkre ment, de abból is csak egyet. Persze nyilván elég nagy az internet, lehet hogy csak vak voltam és nem láttam őket.

Esetlen valami más márkát nem tudnál ajánlani? Az a bajom, hogy mikor kerestem nem igazán találtam olyat ami csak sípol-rezeg, minden más típus már sokkolni is képes. Illetve amiket még találtam ilyeneket azok vagy gyanúsan olcsók vagy eszméletlen drágák.

2017. aug. 27. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!